Subiect: reiki
View Single Post
  #4  
Vechi 27.06.2009, 19:53:09
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Reiki este tot un fel de bioenergie, o energie demonica. Exista un articol publicat in Formula As care explica acest lucru. Cel care a pus bazele medicinii bazate pe energia Reiki a murit in chip ciudat, nu-mi mai amintesc exact cum.

Si eu am crezut ca este ceva benefic. Asa ca am gasit o carte si am inceput sa aplic ce scria pe acolo. Cine iti garanteaza ca energia obtinuta astfel este divina? Daca nu ma opream la timp, ma indraceam. Dumnezeu a vrut sa gasesc informatiile necesare si asa ca am aruncat de urgenta cartea prin care erau prezentate tehnicile de obtinere si de utilizare a acestei energii.

Daca Hristos ar fi vrut acest lucru, ne-ar fi scutit de post, de rugaciune si de viata virtuoasa si ne-ar fi lasat in locul Noului Testament - energia Reiki!!! Cam asa ceva am gasit scris in articolele pe care le-am citit si care sunt impotriva utilizarii acestei energii.

Tocmai am citit pe Apologeticum cum Sfintii Inchisorilor fac minuni uimitoare. Sa le cerem cu nadejde ajutorul. Doamne ajuta!
Reply With Quote