View Single Post
  #156  
Vechi 20.09.2010, 21:09:13
catalin_ catalin_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.05.2009
Mesaje: 131
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
Iata un mesaj tipic de ortodox taliban!
Omul are citate si le copiaza cu placere. Noi vorbim aici despre relatia noastra ca oameni, cu alti oameni care cred in acelasi Iisus avind o aceiasi Mama si timp de 1000 de ani aceasi drum. Ce a inteles el de sub turbanul ortodox? Ca noi ne plecam papei!
Prietene mai taie-ti din barba si da jos turbanul ca ti-a luat inteligenta foc!!!
Dupa ce si-a racorit naduful a inceput sa vada despre ce vorbim si a revenit la discutia propiu-zisa


Un lucru totusi n-ai inteles: nu prea cauta nimeni cind stie ca are!
In plus unii sint mai putini teoretici ca noi si se arunca intre oameni si fac ceva, vezi Maica Thereza! Cu astia ce facem? Tot dusmani ii tinem?
relatie cu voi ca oameni putem avea bineinteles ca doar ne hraneste acelasi pamant dragul meu. Si iudeii tot in acelasi Iisus au crezut si L-au rastignit ba chiar de acum 2000 de ani . Toturi turbanul meu se intreba ca faceti cu cealalta mie de ani ? Vad ca nici cu papa nu mai aveti relatii ?! atunci cui va plecati ? Poti sa fii in aceiasi barca 1999 de ani draga , daca o parasesti in ultima clipa debarci in alta parte . Asta e realitatea !
saracuta maica Tereaza asta tot ratacita este . Cu bune intentii dar ratacita . Iote bre, mai invata de la asta :
http://www.familiaortodoxa.ro/2010/0...ezeu%E2%80%9D/. Tot copy&paste papistasule!
Reply With Quote