View Single Post
  #47  
Vechi 25.01.2012, 14:00:13
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Poate nu am citit eu tot ce s-a scris,dar de ce oare a fost banat Erethorn?
Si eu ma intreb asta, ce a facut acum mai rau decat alta data? Eu cred ca banarea trebuia sa vina cu mult timp in urma, acum probabil a avut un conflict cu cine nu trebuia. Probabil cei ce nu citesc tot forumul nu stiu, de aproape un an ii spun adminului sa ii atraga atentia acestui user ca sa nu mai fie agresiv cu cei ce nu ii impartasesc opiniile gresite. Nu stiu sa se fi luat o masura, asa ca userul a capatat incredere si a inceput sa fie tot mai agresiv.
Eu la inceput am discutat normal cu el, crezand ca iesirile sale sunt doar de moment, in sensul ca eu discutam normal, comentand ideile, iar el cand nu ii convenea ceva spuna "mandrie draceasca, minciuni nerusinate, etc." Dar nu am bagat in seama, pana cand acestea s-au indesit, cautand sa atace pe cineva care scria ceva critic despre catolicism si impunand cu agresivitate un ecumenism, dar mai mult din partea ortodocsilor. Si cum cei ce au astfel de idei se aliaza, de multe ori era un grup care incepea sa te atace, de exemplu la un momnet dat era Erethorn cu penticostalul si Adriana3, deci din toate cultele.
Mai mult, incerca prin orice mijloace sa isi impuna parerea, chiar daca era negru pe alb ca se insela, apoi te acuza pe tine in functie de aceste pareri.
Toate acestea fara sa fie atacat vreodata, doar din pricina ca spuneam cate ceva despre catolicism care desigur ca nu ii placeau (si nu le spuneam lui). Am zis ca e bine sa nu mai discut cu el, iar de cateva luni nu il mai bagam in seama, dar imi raspundea tot timpul la mesaje si a inceput sa ma atace, de vreo doua luni scria ca sunt sectar si fanatic si sa-mi ironizeze mesajele. Desi ii scriam tot timpul ca nu doresc o discutie cu el, sa stea linistit si sa ma lase in pace. Cum ma tot acuza de tot felul de tampenii i-am raspuns dupa mai mult timp, dar ca intotdeauna nu au contat deloc raspunsurile, el a continuat sa faca tot ce stia, a ajuns sa repete de vreo zece ori aceeasi intrebare desi i-am raspuns de vreo cinci ori. Si nu se multumea cu atat, ma urmarea la subiectele in care mai scriam, eu am zis ca nu e zdravan la cap.
Dar cum am spus intotdeauna, aceste lucruri puteau fi evitate daca adminul atragea macar o data atentia, nu doar banarea cand e deja prea tarziu. Din cauza ingaduirii omul face cat il tine patura, iar unii nu au limite rezonabile. Vazand ca poate spune aproape orice Erethorn a inceput in ultimele zile sa ii atace pe mai multi ortodocsi, probabil de aici i s-a tras.
De cateva ori am vrut sa parasesc forumul din cauza acestor atacuri, iar ieri sau alaltaieri, vazand ca practic nu mai e nicio solutie, mi-am adus aminte ca nu de la oameni e nadejdea si m-am rugat sa faca Dumnezeu sa triumfe binele pe forum (spre rusinea mea abia acum mi-am amintit si am facut-o mai hotarat). Nu stiu daca a fost o coincidenta sau nu, dupa scurt timp am vazut ca userul Erethor a foat banat.
Tu probabil nu stii toate acestea pentru ca nu urmareai topicele respective, poate Ioan stie. Am scris toate astea nu neaparat pentru tine, doar ca tu ai pus intrebarea.
Reply With Quote