View Single Post
  #13  
Vechi 13.06.2020, 16:49:50
TiberiuAdrian TiberiuAdrian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.06.2020
Mesaje: 4
Implicit

@Iorest - Primirea Noului Testament a fost in momentul cand m-am simtit singur. Si dupa rugaciuni a urmat intamplarea. Dar sa lasam la o parte intamplarea aceasta.

Am avut un gand azi, un moment in care m-am oprit si m-am gandit mai bine la ce am facut de am scris aici, daca e bine sau nu. M-am gandit ca poate raspunsurile voastre ma vor ispiti, ceea ce si simt acuma.

Nu ma lasa sufletul sa ma gandesc ca prima data cand ii cer Domnului sa faca in viata mea ce doreste El este sa vina satana sa ma ispiteasca. Da, poate in toate rugaciunile mele, si in cererile mele de pana la ultima a venit si m-a ispitit de a sters pe jos cu mine. Dar nu acuma. Pentru ca am vazut in mine ca sunt un om mai bun ca inainte. Relatia aceasta, si fata aceasta mi-a aratat prin comportamentul ei si am invatat sa nu mai injur, sa nu mai critic oamenii, sa invat ca si eu gresesc la fel ca altii, si nu comparam greseliile. Pacat tot pacat e. Am vazut lucruri bune in ea.

Voi duce o viata alaturi de oricine care ar avea orice problema. Ce iti doresti tie asa sa ii faci altuia.

Insist in aceasta directie pentru ca va spun sincer de ce:

Eu am simtit atunci ca pentru prima data Dumnezeu mi-a aratat calea, si fata aceasta este cu diferit fata de ce am intalnit pana acuma. Am vazut lucrarea Lui.Am simtit-o din talpi pana in inima. Cred ca am venit si am scris aici este o lipsa de credinta si o ispita, si oarecum poate pare ciudat dar tin sa multumesc ca am facut si acest pas, si trec pentru prima data cu inima curata peste aceasta si ma intaresc mai mult in Domnul.
Este prima data cand nu mai las gandurile sa imi afecteze credinta. Deci pana la urma este un beneficiu.
Reply With Quote