View Single Post
  #25  
Vechi 21.05.2012, 06:48:10
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Zaharia, n-ai nimerit-o nici de data asta!
Mai bine citește cu atenție despre ce s-a discutat în postările anterioare și ai să observi că l-am încurajat pe analistul meu Cătălin, să se străduie mai mult că, uite, talibanii se adună ca muștele la miere, și găsește cu siguranță galerie la aberațiile lui.
Pentru că, preocupat probabil să-ți plasezi săgețile veninoase cât mai aproape de țintă, ai omis faptul că subiectul topicului de față era deviat către o controversă asupra opiniilor mele, o treabă care nu merită atâta osteneală.
Cât despre lucruri urâte, caustice și bădărane, revizuiește-ți postările mai mult sau mai puțin recente, și socotește singur dacă ești în măsură să reproșezi altcuiva niște defecte de relaționare atât de respingătoare.
Aș prefera să mă certe altcineva pentru excesele mele, nu dumneata, de preferință o persoană care să nu practice jocuri de manipulare fățarnice cu persoane aflate în dificultate. Nu mă convinge în niciun caz să-mi îndrept greșelile un Gregorian Bivolaru travestit într-un guru ortodoxist, gata oricând să învețe doamnele și domnișoarele derutate cum să treacă de la o rătăcire de-a stânga, la una de-a dreapta.
Restul caracterizărilor tale le consider o simple descrieri a unor lucruri văzute printr-un binoclu ideologic întors, operație în care nu mai e atât de important ce trebuie să vezi, cât să întorci musai binoclul ca să le vezi deformate. Cred că nu ți-ar strica să reînveți să privești realitatea cu ochii tăi naturali și să vorbești cinstit despre ceea ce vezi și nu concepțiile tale gata falsificate, proiectate din oficiu asupra realității.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)

Last edited by Mihailc; 21.05.2012 at 07:03:11.
Reply With Quote