View Single Post
  #27  
Vechi 07.06.2018, 23:41:21
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.047
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Ti-am scris acum cateva zile ca asemanarile intre crestinism si alte religii sunt neadevarate, sunt inventate de cineva si nu au nimic real. https://www.crestinortodox.ro/forum/...1&postcount=46
Din cate mi-am dat seama din mesajele tale tu nu stii aproape nimic despre crestinism, ceea ce stii sunt informatii eronate luate din diverse surse necrestine. Acele informatii sunt gresite, dar tu nu stii acest lucru pentru ca nu poti compara cu ceva adevarat, nestiind prea multe lucruri despre crestinism. Normal ar fi sa o iei invers, sa studiezi ceva despre crestinism si apoi sa compari informatiile.
No hai sa nu ne hazardam cu vorba ca ne suparam apai.:)...Deci tu zici ca eu nu stiu(aproape) nimic despre crestinism,iar acel aproape este luat din surse necrestine.Bun,si toate aceste pseudognoseologii «cretine» sunt gresite,asa ca sa fac si un pleonasm spre deliciul audientei crestine si eretice,dat fiind faptul ca Nu detin nimic veridic si real ca sa pot compara putredul gnozei mele celei prea false cu un adevar pur regasibil in crestinismul cel orto si dox chiar,dar asa din ce in ce mai rar.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote