View Single Post
  #26  
Vechi 18.08.2020, 15:20:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cred ca ai pierdut niste fraze din postul numitului "coleg".

Mie mi se pare ca numitul coleg este dintr-o elita de profeti care nu isi are locul pe acest forum, fiind mult inaintat duhivniceste, el profesteste deja in duh multe lucruri care ortodoxia nu le peofesteste pein profetii ei (adevarati).


Si da, cat timp colegul s-a apucat defacut prozelitism peofetism si a deviat rau prin santuri si mlastini duhivnicesti nu cred caare sens sa traga pe altii dupa el, in fond trebuie sa pazim si ortodoxia de ... cohortele de profeti.

Exiata o limita pentru toate. Colegul a inceput sa lucrezez in duh sectar si sa denatueze meaajul despre mantuire... Ori aici nu trebuie sa tacem.

Il rog sa se mute pe site-ul profetilor, unde isi are locul, cu sifuranta ca va avea companie foarte buna si va rezona cu cei ca el. Va putea impartasi acolo in liniste despre nucleare, profetii in spirit si altele asemenea.
Nu te contrazic cu nimic, așa este, bun răspuns însă eu parcă aud ce am citit la ortodoxie, de la Hristos: ”pe niciunul care vine la Mine nu-l voi da afară pentru că voia Tatălui este ca niciunul să nu piară, să nu se piardă.” Parcă ceva de genul ăsta am citit și încă îmi răsună în timpane, îmi bate în inimă, deci mă doare alungarea și banarea ”coleguțului”... însă duhul rău, viclean și desfrânat, lumEUL ucigă-l toaca, să plece, să se spulbere, să dispară de la fața ortodoxiei precum se topește ceara de la fața focului, precum se risipesc fumurile de la fața luminii, ceva de genul ăsta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.08.2020 at 15:31:41.