View Single Post
  #27  
Vechi 18.08.2020, 22:55:45
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Neamul romanesc are o frumusețe aparte, și o naturalețe spre trăirea în spirit.
Asta nu înseamnă că există alt Ierusalim decât cel din Orientul Mijlociu, aproape toate neamurile creștin europene au farmecul lor, în afară de scandinavi și tările de jos.

Noi când mergem în Israel mergem pe urmele pustnicilor din pustia Hozevei, Sfântul Ioan Iacob Hozevitul a trebuit să plece în Israel ca să se pustnicească și să devină sfânt, dacă era aici vreun alt Ierusalim, nu mai pleca nicăieri probabil.

Când sunt atâtea avorturi, divorțuri, atâtea prostituții, înșelăciuni, într-o țară cu oameni botezați, nu mai poți să spui că aici e o grădină a raiului, nu văd ce rost au astfel de învârtoșări.

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Da vor veni vremuri grele, va fi cât de curând război nuclear, dar România va scăpa nevătămată.
N-are cum să scape nevătămată pt că e țintă cu scutul acela, mai bine să lăsăm spaimele cu nucleare că nu cred că ne pricem prea mult.

În realitate, niciun stat nu vrea să folosească arma asta blestemată pt că s-ar distruge și pe ei, ar polua radioactiv totul, și-ar distruge și sănătatea propriilor cetățeni prin nori radioactivi, prin pânza freatică contaminată și nu ar mai avea parteneri de schimburi culturale, comerciale, filosofice, în tabăra cu care s-au războit și pe care au biruit-o.
E aiurea să trăiești singur, chiar și victorios într-o planetă distrusă nuclear, un astfel de război nu-l câștigă nimeni.


Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
E ultimul meu mesaj pe acest forum. Vă mulțumesc pentru găzduirea pe acest forum. Și îmi cer scuze dacă am jignit în vreun fel religia ortodoxă.
E bine că te retragi, decât să-ți iei păcate la judecată pt profeții fără discernământ, ca sfat creștinesc ferește-te de periferizare și ghetoizare în conflictul anti-femei Men Going Their Own Way - MGTOW, în tot felul de profetisme făcute de niște oameni care s-au făcut ei profeți.

Părintele Cleopa Ilie a fost foarte ferm despre profeții, semne, vise și alte întâmplări.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 18.08.2020 at 23:12:22.