View Single Post
  #515  
Vechi 03.09.2010, 12:12:19
ykamerk penticostal ykamerk penticostal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Aceste cuvinte , ale dvs. domnule, sunt cuvinte inselatoare de la diavolul sadite, pentru ca , crestinul adevarat sa treaca treapta acceptarii voastre. Ca de la accepta pana la a crede nu mai e decat un pas.

Matei cap.7
21. Nu tot cel ce-Mi zice: Doamne, Doamne! va intra in imparatia cerurilor, ci acela care face voia Tatalui Meu Celui din ceruri.
Os 8:2, Mt 21:31, Mt 25:11, Lc 6:46, In 6:40, Rm 2:13, 2Tim 3:5, Iac 1:22, Iac 2:14, 1In 2:17

22. Multi Imi vor spune in ziua aceea: Doamne, Doamne, oare nu in numele Tau am profetit? si nu in numele Tau demoni am scos? si nu in numele Tau multe minuni am facut?
Ir 14:14, Ir 27:15, Iov 13:16, Mt 24:5, Mc 9:38, Lc 6:46, Lc 9:49

23. Si atunci le voi marturisi: Niciodata nu v'am cunoscut pe voi. Departati-va de la Mine, voi, cei ce lucrati faradelegea!

Care e traditia baptista sau penticostala de la 1900 incoace? americanul x sau y care a pus bazele eretice ale voastre? sa va asemuiti voi cu ortodoxia? Protestantii care s-au impus prin crime? Credeti ca uitam de razboiul dintre catolici si protestanti si de oamenii care au murit atunci? Asta e traditia voastra?
Daca este unul si acelasi Dumnezeu atunci si credinta si religia este una si aceeasi. Aceea este ortodoxia care de la Hristos dainuieste cum insasi numele o spune.
domnule daca nu suntem de acord cu o religie nu e frumos sa jignim sa nu uitati ca pentru fiecare vorba spusa fara rost vom da socoteala in fata DOMNULUI

cum puteti zice ca sunt de la diavol ar trebui sa va fie rusine ce crestin sunteti dumneavoastra daca nu vreti pace si liniste intre religii, la DUMNEZEU nu vom ajunge daca avem ura pe oameni sa nu uitam in fata DOMNULUI toti suntem egali, cine suntem noi sa judecam lumea?

iar cat despre cei care cred normal ca nu toti vor ajunge in rai cum am scris si in textul anterior, daca il citeati cu sufletul linistit si nu plin de ura pe anumite religii crestine vedeati unde am scris ca nu e de ajuns sa credem: avem acelas Dumnezeu, nu conteaza ca esti ortodox, catolic, penticostal, baptist sau alta religie crestina, conteaza credinta pe care o ai in suflet, conteaza cat de mult citesti biblia si cat de mult indeplinesti cuvantul Domnului iar pana la urma nu vom fi judecati dupa religie ci dupa fapte.

TU CREZI CA DUMNEZEU ESTE UNUL,SI BINE FACI; DAR SI DRACII CRED SI SE INFIOARA
VREI DAR SA INTELEGI, OM NESOCOTIT, CA, CREDINTA FARA FAPTE ESTE ZADARNICA?
IACOV 2: 19-20


CREDINTA FARA FAPTE ESTE MOARTA
Reply With Quote