View Single Post
  #51  
Vechi 30.11.2012, 11:02:46
Eugen7's Avatar
Eugen7 Eugen7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.580
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Buna dimineataaa, ce bine-mi pare ca in sfarsit ati acceptat sa purtam un dialog civilizat pe tema propusa ... fara atacuri la persoana si incercari tendentioase de denigrare.
Cand oare am refuzat dialogul si polemicile civilizate?
Argumentele din asertiunile pe care le fac nu includ atacurile la persoana, injurii, calomnii, denigrari etc.

Discut cu oricine este deschis la discutii oneste, polemici civilizate... inclusiv pe forum (in limita timpului disponibil) dar mai ales in public, in cadrul adecvat universitar etc. Nu am nimic de ascuns.

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Referitor la "elucubratiile geocentriste" ne vom margini la a ignora aceasta remarca ironica cu care ne-a obisnuit Eugen7, vom sari peste ... poate trecem in sfarsit la subiectul topicului.
In contemporaneitate, din punct de vedere stiintific (in special paradigma stiintifica actuala) pseudo-stiinta modelului geocentric ca functional pentru univers este ilara si ridicola intrucat nu intruneste rigorile metodei stiintifice. De aceea din punct de vedere stiintific este catalogata ca elucubranta.

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Ce spuneti, sunteti de acord ?
Asa cum am afirmat mai sus, sunt de acord sa discut adecvat aceste subiecte, cu persoane compentente, intr-o polemica civilizata respectand din punct de vedre stiintific rigorile metodei stiintifice, iar din punct de vedere teologic modelul si metodologia patristica.

P.S. Am precizat anterior ca in aceasta perioada sunt foarte ocupat si nu voi mai scrie pe forum. De asemenea am spus ca nu sunt interesat de certuri, atacuri la persoana, calomnii, injurii...
__________________
Pr. Arsenie Boca: "In mintea stramba si lucrul drept se stramba"; "Sa-ti feresti capul de frig si de prostie!"; "Mustrarea invinge, dar nu convinge"; "Bobul lui de grau se preschimba in taciune, iar el se crede grau nedreptatit";
Reply With Quote