View Single Post
  #4  
Vechi 14.07.2022, 17:09:26
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AGabriela Vezi mesajul
Tocmai ca simt ca sunt rea si nu stiu cum sa alung/ies din aceasta rautate...fara ajutor nu reusesc
Nu trebuie să puneți foarte mare presiune pe dvs, mai ales dacă vă confruntați cu stări de deznădejde, Dumnezeu vede locurile, situațiile, oamenii pe care-i avem la îndemână ca sprijin și va ține cont.
Știe Dumnezeu și ce duhovnici avem, eu cred că mai sunt duhovnici buni, dar trebuie căutați foarte mult cu rugăciune, cu post, cu smerenie, cu drumuri și ore întregi investite doar pt procesul acesta de a găsi.

Poate ajută și un acatist la un sfânt, spus cu credință zilnic pt rezolvarea unei probleme, deci să ne luăm o nevoință personală, cu post cu rugăciune, pt limpezirea unor situații.

S-ar putea să vină niște deranjuri urâte cu prețurile și evenimentele care vor veni și o parte din oameni să fie zdruncinați nervos și să se comporte foarte ciudat, în aceste momente nu ne rămâne decât rugăciunea, mai bine retragere în rugăciune, decât cufundare în deznădejde.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote