Subiect: Mi-e rusine
View Single Post
  #83  
Vechi 20.11.2014, 20:19:12
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Daca ziceti ca sfarsituk e asa aproape, atunci poate trebuie sa apara Antihristul; oare cine-o fi Putin sau Obama ? Ca Hitler uite ca nu fu... oare de ce am eu impresia ca omenirea intodeauna a crezut ca sfarsitul e aproape ???( si a actionat in consecinta, intoc,ai ca-n povestea cu drobul de sare :))
Lasand ironiile despre antihrist pe seama celor ce se pricep la asta, trebuie ca esti de acord ca sforile se trag deasupra capetelor noastre. PF face si el politica lui. Stii ce "profetea" parintele Argatu despre ridicarea catedralei mantuirii neamului?

"120.- Părinte ce părere aveți de Catedrala Neamului sau noua Catedrală Patriarhală?
-Nu se va face acum!
-Nu!? Au ales chiar și un loc unde să se ridice!
-Chiar dacă. Tot nu se va face acum, mult mai târziu și de alt Patriarh și sub alt guvern, nu cei de azi. (Era prin anul 1998). Vor fi multe piedici din partea guvernanților și se va amâna mult începerea ei, dar după ce se va începe se va ridica repede. Totul este politic și de altă natură de care dumneavoastră n-ați auzit și nici nu este bine să știți. Când va veni la conducerea Bisericii Patriarhul pe placul politicienilor se va da drumul la începerea Catedralei."

sursa - http://www.parinteleilarionargatu.ro...-Cat---Curvia/
Reply With Quote