View Single Post
  #9  
Vechi 08.03.2015, 17:05:40
alex190
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Au fost atentatele de la Paris.Apoi cele din Danemarca...
Dar oare nu este un semnal de alarma ptr societatea actuala!!?...unde nu se mai respecta nimic.Doar islamistii sunt de vina???...Daca cineva respecta un profet,de ce sa ne batem joc de el ,in numele unei asa zise "Libertati de expresie"?
Daca noi lezam simtamintele ,credinta sau omoram spiritul cuiva???...Oare ce indreptatire avem?...
Daca ei spun: "Nu ne place sa ne vorbiti profetul de rau!" ,si unora li se pare "cool" sa continue,ca ei sunt "macho" si nu le e frica.Cu Iisus s-au facut piese jignitoare(nu imi vine numele in cap,oricum nu e important numele piesei),si noi am tacut.Si ei cu o credinta, zicem noi mai mica, ne arata ca sunt mai buni ca noi.
Zice ca libertatea cuiva trece prin libertatea semenilor sai.Adica eu pot sa intind mana brusc in fata mea, am libertatea asta, dar daca o fac fiind cineva in fata mea atentez la bunul mers al vietii altuia.
De ce e un semn ptr Societatea actuala ce s-a intamplat in Franta si Danemarca???...
VORBELE UCID!!!


E nevoie de modele oameni care sa nu aiba nevoie de publicitate ieftina pe retele sau pe TV.

Pentu unii e o practica curenta "spalarea rufelor" in public ,dar ptr altii asa ceva ar fi cu costuri emotionale mari.

Islamistii ne-au dat un semnal sunt lucruri cu care nu glumim.Nu e voie sa glumim!
Macar atat sa nu murdarim!Profetii si Dumnezeu!
Intr-adevar, vorbele ucid.Parintii nostri Duhovnici ne-au spus dintotdeauna acest lucru, dar ne-am incapatanat in raul nostru, in societatea de consum care promoveaza anti-modelele si nu valorile autentice, care face bani din spalatul rufelor in public.Si toate astea au la baza departaea de credinta si de traditie.
Reply With Quote