View Single Post
  #6  
Vechi 16.05.2020, 12:49:22
bihoreanul.pacatos bihoreanul.pacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.05.2020
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit

Vreau sa mai lamuresc cateva aspecte. M-ati intrebat ca de ce am apelat la respectiva vrajitoare si pentru ce probleme, si ati spus ca daca mi-am persmis sa ma imprumut peste limita bunului simt atunci si dorintele sau problemele pe care am vrut sa le rezolv prin vrajile respective ar fi tot peste limita bunului simt. Si vreau sa lamuresc aici pentru ca sa nu se inteleaga altceva.

De ce am apelat ? Pentru ca niciodata nu am avut ce mi-am dorit eu, si anume intelegere cu ceilalti, liniste, fericire, succes profesional sau macar intelegere in familie, intotdeauna erau si sunt doar probleme! Si pentru ca nu mi-a mers bine nimic de cand persoana cu care este recasatorit tatal meu a mers pe la vrajitori. Si asta se stie din localitate, adica nu este ceva supozitie de-a mea. De atunci am avut probleme doar, inainte nu aveam.

Problemele mi le-am mai rezolvat in trecut mergand pe la un preot care mi-a citit Moliftele Sfantului Vasile cel Mare dar din pacate acel preot a murit iar ulterior problemele mi-au reparut. Am tot incercat pe la diverse manastiri sa caut pe cineva care citeste moliftele, niciunul nu considera necesar cand ii povesteam situatia desi i-am solicitat acest lucru iar eu ma simteam foarte rau. Asa a fost sa fie.

M-ati intrebat de duhovnic, evident ca am. Este un preot de mir pe care l-am avut intotdeauna. I-am povestit si lui problemele mele, si m-a ajutat cum a putut, dar eu nefiind multumit in totalitate, am cautat o rezolvare si prin alte parti.
Datorita faptului ca nimeni nu a dorit sa ma ajute in totalitate asa cum imi doream eu, adica sa-mi ofere o solutie "la cheie" pt probleme atunci am recurs la magie deoarece se pare ca ei ofereau acea super-solutie. Desi eram constient ca e de la diavol, in cea mai mare parte, dar am vrut sa-mi rezolv problemele.
Cu totul ca aveam si supozitii ca magia alba ar putea sa nu fie de la diavol deoarece acei vrajitori de acolo ne vindeau gogosi precum ca magia alba nu e de la diavol deoarece cu ea nu faci rau si ca acele persoane care fac astfel de magie nu fac rau la nimeni, nu ar lua lucrari de razbunare sau altele ce ar face rau unei persoane si ca astea doar magia neagra le poate face si ei sustineau ca doar acea neagra e de la diavol. Asta sustineau ceilalti ca si mine care postau pe acel forum dupa ce discutau cu acei vrajitori.

Iar citind pe acel forum ca acea vrajitoare poate modifica destinul si stuatiile si ca e una recomandata de altii ca chiar i-a ajutat in comparatie cu altele care doar le-au tocat banii si nu au facut vraji, am decis sa apelez la ea. Deci sa nu credeti ca am cerut ceva vraji peste limita bunului simt adica ceva in genul ca sa cer sa omoare pe cineva sau sa-i faca rau la cineva sau alte asemenea lucruri. Doamne fereste ! Singurele lucruri pe care i le-am cerut au fost sa ma ajute sa-mi rezolv problemele pe care vi le-am expus mai sus, si sa ma ajute pe plan profesional adica din punct de vedere al succesului in cariera. Ca si acolo stau slab. Si nu, nu fac asa de usor bani precum a zis mai sus un user, ca sa raspund si la aceasta nelamurire. Eu am dat banii aceia deoarece eram convins ca respectiva persoana ma va ajuta, tinand cont de faptul ca pe ceilalti de pe acel forum i-a ajutat.
Tot pe acel forum mai erau persoane care spuneau ca le-a schimbat viata in bine din punct de vedere profesional sau in cariera, afaceri, etc.

Acum mi-e frica de altceva, de asemenea ea daca nu i-am dat banii m-a avertizat ca se va intoarce pe mine sub forma unui blestem care imi va face viata un dezastru daca nu am continuat lucrarea cu ea.

Eu va intreb pe voi, desi toti preotii cu care ma discutat au zis ca nu are ce sa se intample, atunci de ce la vreo 2-3 persoane de pe acel forum s-a intamplat ca sa aibe decese in familie, incendii, jafuri la firmele pe care le aveau ? Sau una din ele povestea ca a avut accident de masina si i-au murit ambii baieti, etc.

O sa ziceti ca probabil acele persoane au scris asa pe forum ca sa intimideze si pe altii ca vai ce probleme apar daca nu dai banii dar de un mesaj sunt 100% sigur ca e adevarat deoarece acolo o doamna povestea cum l-a dat in judecata in 2016 pe unul dintre acesti vrajitori din organizatia aia internationala, coleg cu asta la care am apelat eu, si ca ea a pierdut procesul, vrajitorul murise intre timp si ca dupa aceea a avut decese si ea in familie, necazuri si ca s-a abatut asupra ei un blestem. Respectivul proces exista deci mergand pe acesta premisa, daca povestirea ei despre proces e adevarata, si este adevarata pt ca acel proces a existat, atunci si restul din ceea ce a povestit ea este adevarat.

Cum sa fac? Nu vreau sa se abata asupra mea vreun blestem sau sa-mi faca viata un dezastru nici mie dar nici apropiatilor si nu vreau sa moara cineva din cauza mea, precum m-a avertizat ea ca se va intampla daca nu imi continui lucrarea. De asta eram pregatit sa scot alti bani din banca ca sa-i dau deoarece m-a speriat foarte tare. In seara aceea am incercat dar spunea ca e depasit gradul de indatorare si nu a mers, iar eu speriat atunci am luat legatura cu duhvnicul si i-am spus ce am facut, mi-a dat canon si el mi-a zis sa nu imi fac griji.

Deci sa nu credeti ca am cerut ceva peste limita bunului simt, adica sa-i fac rau cuiva ! Nu ! Si pot proba asta oricand cu mailurile !
Reply With Quote