View Single Post
  #242  
Vechi 11.06.2009, 23:11:50
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Nu dau cu bata in balta; discut probleme existente, pe care unii le matura sub covor.
Exista totusi o libertate de expresie, si pe asta te rog sa o respecti si sa nu ma mai ataci pe mine personal, daca nu ai argumente.
Nu mătură nimeni nimic sub covor, dar uite ce trebuie să ști, sluga e slugă și trebuie să asculte de stăpân, dacă nu vrea să asculte atunci pleacă la alt stăpân, deci concluzia este că dacă nu ascultă de Teodosie, mai grav chiar că a ridicat tonul la dânsul, s-a lepădat și de BOR.
La rândul lor, mai marii din BOR sunt slugile norodului, adică ai noștri și e datoria lor să pună în fiecare biserică pe cel mai bun preot. Dacă a apărut unul mai bun, mai deștept și mai frumos, atunci e logic să-l înlocuiești pe cel defect, și zic defect pt exact asta și este, să mai urmăriți odată clipul acela și apoi să vedeți și clipuri pe youtube cu țigănci care-și ridică fusta și țipă la lume. Este același lucru.

Ultima dată repet, biserica din cartierul meu, este a mea, este a vecinilor mei, este acolo pentru îndumnezeirea a toți cei care intră să se roage. Nu este a lu popa X , că nu el a construit-o, nu el a plătit materialele, nu e pe pământul lui și nici nu o lasă moștenire urmașilor lui.
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]