View Single Post
  #1  
Vechi 24.02.2021, 12:30:12
cristian sergiu's Avatar
cristian sergiu cristian sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit intoarcerea betivului

Locuiesc intr-un sat unde evident exista birtu satului cu abonati pe terasa la alcool. Pentru ca pe preotul satului nu il interseaza de situatie am gandit sa o fac eu sub egida nu trebuie sa ne plangem de presedinte schimbarea incepe de la ultimul om.

Planul meu este de a lucra cu lucruri sfinte. De ce cand pui mana pe un lucru necurat ti se spune: "nu pune mana pe lucruri sfinte". Consider ca alcoolul , tariile poate fi considerat lucru sfant daca consumi maxim 1l de tarie pe an.
Vreau sa produc tuica si sa pun in sticla cu fructe, astfel profesionistul recunoaste calitatea . Sub egida nu poti cumpara orice cu bani nici tuica cu fruct in ea nu pot cumpara taranii mei sau daca ar incerca nu si-ar permite. Sa o produca ei e prea complicat.
I-as ademenii cu produsul meu aratandule ca se pot simti utili , munca pentru glia mea in schimbul tuici. Pana aici eu zic ca ar fi un lucru imens daca as realiza pentru ca lor le este greu si sa mute o cutie de chibrite. Mai apoi atrasi in capcana prin diverse tehnici (inca nu stiu exact cum) ia-si convinge sa se lase de bautura.
__________________
am scris un calendar crestin ortodox
sunt crestin ortodox
Doamne ajuta
Reply With Quote