Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #122  
Vechi 26.11.2021, 22:19:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Nits, ușor cu pianul pe scari. Subiectul discuție cu tacanitu de la nip te depășește ca un TGV, tu demonstrând dincolo de orice dubiu ca nici la nivel sferodoct dpdv teologic nu ai ajuns.

Am înțeles ca ai răbufnire de bulibasa, si din aceasta perspectiva ce crezi despre ceva ce nu cunoști e fix egal cu mulțimea vida.

Dacă e prea complicat ce iti spun ai posibilitatea unei excursii pe sistem,, povestiri din cripta" la Pucioasa. Acolo le poți debita cât de nebuni sunt. Vor aprecia si vei avea parte de momente epice, de neuitat.
Psalm23, nefiind ortodox e greu sa dai sfaturi din pozitia de eretic. Cumva esti complet inafara Adevarului dar esti mai destept decat cei din adevar. Cumva e greu sa acuzi cand esti in negura dinafara Bisericii... e greu din pozitia de intuneric sa vorbesti despre lumina.

Cat despre ce ii zic eu lui Moroncel, cu siguranta ca ii zic mai multe si mai corect decat ce nu i-ai zis tu.

Adica e cam greu sa comentezi din tribune, facandu-o pe desteptul cand nu ai contribuit si nici nu prea ai fost capabil sa spui ceva.

Cam greu sa fii microbist cu seminte in gura, in tribune, spurcandu-i pe altii, cand ar trebui sa-ti vezi putin de barnele din ochii tai.

Cumva sa iti raspund cu replica ta
Citat:
Dacă e prea complicat ce iti spun ai posibilitatea unei excursii pe sistem,, povestiri din cripta" la Pucioasa.
Adica eu cred ca tu esti deja setat pe modul asta de lucru, in criptele tale in care iti duci veacul, care nu sunt departe de cea de la Pucioasa. Restul ti se aplica integral tie, care esti intr-o pozitie "Pucioasa"-like.

Asa ca mai usor cu pianul pe scari cand esti in aceeasi pozitie.
Reply With Quote