View Single Post
  #23  
Vechi 27.02.2016, 19:29:50
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Precizari pentru zburatorea cu pata pusa pe cipuri si pe persoana mea si stilul meu

Citat:
Īn prealabil postat de flying Vezi mesajul
Problema e ca tu faci asta in toate comentariile tale .Esti doar un trol penibil.De ce nu-ti tii mizeriile pentru tine? " Eva e timpita","Da-i in ...de duhovnici";vorbeste impotriva sfintilor ,a Sf. Traditii .Nimeni nu zice nimic...Chiar toti de pe forum sunt papa-lapte ?Foarte bine!

Asta e ateu ortodox ,in nici un caz crestin ortodox.
Reluasem ce zisese colegul mai sus. Nu mai face taraboi pentru cauza. Daca iti inchipui ca te mintuiesti fiindca te ratoiesti, esti cipofob, duhovnicolatru si sanctolatru, te inseli. Lasa zoborul si migratia prin "diferite locuri ale inimii" si nu imi polua topicul cu ham-ham-uri de adulare displinata nu a lui Dumnezeu, ci a organizatiei. Nu sa va intelg si sper sa nici nu o fac vreodata, pe voi astia care chiar iubiti fanatic credinta si sinteti in stare sa o aparati la modul infantil-amorezat-patimas-subiectiv, exact ca un puber indragostit prima oara. Astioa ca tine nu vad Biserica ca expresie colectiva unui Trup si Sange, ci ca pe organizatier, si exact asa va raportati la ea: "primesc bonusiri si aici si Dincolo daca imi dovedesc loialitatea". Ai idee, in cite ipostaze apare tendinta asta banal de umana de ase aduna sub un steag si de urma catelul alfa in hamaituri pentru apararea teritoriului, de-a lungul isotriei?! oho...de la animisti la atei si de la islamisti la neomarxisti, toti defileaza ca tine. Si stii care e partea interesanta? astia ca tine sint exact tipul de om pe care il gasim si in Ierusalim, strigind "Rastigneste-L!", si la Roma, "Crestinii la lei!", si... Turma disciplinata si fara chip, nume sau creier. Doar loialitate animalica, cu ceva tuse de culoare din spectrul trairilor credintei.
Sa iti spun doua lucruri: primo, promit ca voi fi cit mai putin scabros in comentarii (nu promit insa ca nu voi fi si acid). Secundo, nu as vrea sa fiu ca tine sau mai bine zis, tipologia careia ii apartii, nici daca as sti sigur ca tu te vei mintui si eu nu. Atit de putin inseman pentru mine ce crezi tu ca este sacru pentru tine. Totusi, din respect pentru Dumnezeu, Care vrea ca "da" sa fie "da" si "nu, nu", precum si pentru colegi, imi voi tine promisiunea. Acum, paraseste acest topic, daca nu poti aduce contributii raportate strcit la tematica sa. Merci.
Reply With Quote