View Single Post
  #27  
Vechi 16.09.2011, 17:56:39
Laura178 Laura178 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.09.2011
Mesaje: 3
Implicit :)

mai sus am citit ceva de genul "cu reiki se poate ataca sau vindeca."
dragii mei, reiki nu este o religie ci transcede orice religie. cu reiki ca si cu blestemele in religia noastra se poate ataca. insa cine face asta o face cu buna stiinta si constient de consecinte. traim in 2011 si cine sustine afirmatii de gen"doar religia noastra este cea dreapta" condamna restul globului la iad. ma intreb daca astea sunt invataturile Maestrului nostru. chiar ma intreb...
daca vreti polemici de gen, nu cred ca "forum crestin" este forumul unde va puteti spune parerile puerile si ignorante.
foarte urat mi se pare sa vad pe un astfel de forum astfel de discutii. FOARTE URAT!
citati din Sfinti Parinti si nu ati inteles nimic din ce au marturisit...NIMIC!
Nu numai ca am uitat noi calea cea dreapta, dar a uitat-o si biserica noastra. eu nu ma mai regasesc in ea, am ajuns sa-l regasesc pe Isus numai in inima...
nu il mai gasesc in biserica unde sunt certata de fel de fel de oameni ba ca n-am batic, ba ca nu tin lumanarea crestineste, ba ca am cascat...
in biserica ori te duci cu inima deschisa si curata la slujba unui preot nu unui sutanist, ori nu te mai duci deloc.
eu oameni buni...nu va mai inteleg...nu va pot urmari in discutii, e aberant.
Reply With Quote