View Single Post
  #97  
Vechi 15.04.2016, 19:15:34
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Dar cate catedrale se puteau construi cu banii de stadioane, borduri, strazi astfaltate prost si des, etc?

Numai cu "privatizarea" RAFO, PSD a dat o gaura de cateva sute de milioane de dolari.
Si "privatizari" din astea au fost cu sutele.

Furturi de la buget, confirmate de Curtea de Conturi - miliarde de dolari.

Probabil cam toata datoria publica a Romaniei daca nu mai mult, sunt bani disparuti in buzunarele politicienilor.

Nu pensiile, catedralele, etc. sunt problema Romaniei, ci coruptia sistemului.

De ce nu o sa vedem un cantecel al 'vedetelor" noastre despre asta? Simplu, pentru ca sunt rotite din "sistem" iar sistemul face tot ce poate sa deturneze atentia de la adevarata problema: el insusi.

Normal ca problema Romaniei este coruptia sistemului...

Numai ca "vedeatele"astea nationale au uitat de unde au plecat ,sunt genul de parveniti care s-au vazut cu saci de bani peste noapte iar moralitatea nu este punctul lor forte. Oameni ai lumii!
Plus ca ii avantajeaza sa stea la umbra politicienilor si nu in fata lor,adica impotriva -doar politicienii au painea si cutitul,de ce sa-i supere? Sa-si piarda ei traiul dupa pofta inimii?

Oricum,mie nu mi-au placut nicioadata vedetele altora;sunt ale altora pt ca nu sunt ale mele;nu eu le-am ajutat sa prospere si nici nu le-am cumparat gunoaiele sau le-am oferit audienta.
Mai prost este ca trebuie sa traiesc cu alegerile prostimii,adica a majoritatii.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote