View Single Post
  #53  
Vechi 11.12.2009, 13:46:45
maria-luisa maria-luisa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2009
Mesaje: 1.073
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
In mesajele mele eu i-am "evreului" ca printre evrei sunt si ticalosi, dar el nu intelege asta. El percepe orice mesaj care critica UNII evrei ca un atac la adresa lui. Slava Domnului sunt printre romani ticalositi, dar pt asta nu trebuie sa aduci oprobii intregului popor romanesc... Si este bine ca toti cei buni (indiferent de natie) safaca front comunsi sa lupte impotriva celor falsi, tirani si stapaniti de mercantilism; prea mult mercantilism.
Sincer, asta am simtit si eu vizavi de discutiile postate aici. Un usor iz "antisemit"... Ar trebui sa ne privim unii pe altii asa cum Dumnul ne priveste pe toti: ca egali, indiferent de natie, culoare, preferinte, credinte etc. Sa respectam credinta celuilalt chiar daca e diferita de a noastra si sa ne iubim unul pe altul si asa cu siguranta ca il vom urma pe Domnul. Prea multe judecati... Nu credeti ca exista un Judecator mai bun si mai drept? Dumnezeu este judecatorul cel drept, noi mai bine sa ne ingrijim de a-l iubi pe Dumnezeu si de a ne iubi unul pe altul. Marea capcana a mintii este generalizarea si judecata subiectiva... Mare si autocondamnabila, din pacate...pentru ca oricine judeca pe altul se judeca pe sine.
Reply With Quote