View Single Post
  #19  
Vechi 12.03.2010, 22:24:28
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
iarta-ma,dar habar nu ai despre ce vorbesti ,temele astea le-ai luat de pe siturile ateiste fara sa le gandesti ,ai dat copy-paste , doar de dragul dialogului contradictoriu ;
1.fabricarea vaccinurilor si antibioticelor ? ai spus "fabricarea" asa? DAR catre o inteligenta numita om (creatia inteligenta nu e acceptata de teoria evolutiei -fail)
2.selectia artificiala: "artificiala" ai zis ?daca-i asa ,e facuta cu implicarea unei inteligente(omul)-fail
3.algoritmii evolutionari, strategiile evolutionare ,alta gogoasa pentru fraieri ;ce implica algoritmii evolutivi ?a)cer o prima funcție care face o previziune a utilității (NU exista în teoria evoluționistă asa ceva-> totul rodul intamplarii si coincidentelor miraculoase)-fail
b)cer o structură inițială (abiogeneza-la faza asta evolutionistii cat de autori de romane stiintifico-fantastice ar fi ,au bagat-o pe maneca, nu s-au priceput sa "inventeze" nimic-si mai spun ca n-avem un Dumnezeu destept? )-fail
c) cer un programator ,da ,un PROGRAMATOR sa creeze programul respectiv(evolutionistii exclud orice fel de programator initial(adica il exclud pe Dumnezeu ,mai pe romaneste)-fail
cred ca ai uitat la ce ti-am raspuns: anume la afirmatia ta ca evolutia nu e tehnica, ca e doar o chestie teoretica, fara nimic practic
a) ce previziune? in evolutionism nu exista previziune
b) si evolutia cere o structura initiala, anume un replicator (care deja, unul simplu si anorganic, a fost reprodus in laborator)
c) programatorul exista, de fapt sint doi, si se numesc mutatia si selectia

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
mda ,aceeasi intrebare "inteligenta" (ca si cu teoria gravitatiei ,daca-i doar teorie sau/si fapt)pe care o pun toti ateii ,pe tine nu te intereseaza adevarul ,ci intri pe forum sa te afli in treaba ; Kent Hovind are un raspuns beton si pentru tipul acesta de intrebari dar nu ti-l spun trebuie sa te chinui sa-l afli ,nu numai mura-n gura toate ; auzi la tine,GPS-ul :) din ce-o fi evoluat oare GPS-ul ? sigur a evoluat din ceva !
A evoluat din pas (pas cu care oamenii mai masoara dimensiuni)
Am dat exemplul ca sa vezi ca mai exista teorii care la inceput pareau chestii pur teoretice si acum au aplicatii practice fara de care am trai mai prost.
Reply With Quote