Subiect: Ajutor
View Single Post
  #15  
Vechi 23.06.2021, 17:24:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ce imi pasa? Pai astea sunt dovezile ca esti in regula?

Ca de obicei, EVITI SA RASPUNZI. Adica nu prea te pricepi si cand esti la colt o dai pe evitare.

Bine, eviti sa raspunzi pentru ca nu poti. Nu ai duhovnic, esti inafara Bisericii, esti un mincinos ordinar rupt de Biserica, si nu esti capabil sa ai binecuvantare de la duhovnicul tau pentru ca nu exista un duhovnic.

Grija mea? Corectitudinea ta de fapt, ca tu vizin si tradezi ortodoxia dar o faci pe "Dreptul".

Asa ca tu esti cu duhovnicul tau sectar, rupt de ortodoxie, va numiti "ortodocsi" si.. sunteti rupti.


La asta cu Saul pot sa-ti raspund ca se vor ridica lupi rapitori, pe care trebuie sa-i alungi din turma cu toata puterea.

Nu, nu mi-e greu sa arunc in diavol. Sper sa le poti incasa ca vad ca ai inceput sa te vaiti.

Tepusa pentru tine, la mine e ca la executie. E munitie suficienta care vine din prostia ta.

Daca ai iesit din Biserica produci numai cretinatati. Le ridici la fileu si este o executie a ta...

Adica este propria ta executie... pe limba ta.


Stii cum, tu te executi pe tine. Trebuie doar sa iti gasesti unul pe care sa il provoci sa iti arate rahateii pe care ii arunci si sa ti-i intoarca... :)

Last edited by gpalama; 23.06.2021 at 17:30:13.
Reply With Quote