Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #3  
Vechi 16.11.2021, 00:45:17
Amiel25 Amiel25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2021
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cati ani ai, in ce secta esti?

Care este starea ta duhovniceasca?
Daca nu ai ceva folositor de spus, te rog sa eviti subiectul, pe mine ma intereseaza sa inteleg cat de cat acest vis, care defapt este legat de un alt vis in care iar am vazut preoti ortodocsi, dar de data asta erau imbracati in haine aurii si mergeau la biserica de la doi pasi de mine, care este o biserica ortodoxa unde toate rudele mele, care la randul lor au fost ortodocsi, isi dorm somnul de veci. Zeci si zeci de preoti imbracati in haine aurii avand niste chestii aurii pe cap ( chiar nu stiu cum se numesc ). Toti preotii acestia se adunasera la biserica locala pentru a-l venera pe Dumnezeu, dat fiind faptul ca Dumnezeu se afisase acolo sub forma unei lumini puternice. I-am putut auzi cum il venereau si cum se rugau pentru intreaga lume. Asta s-a intamplat la cateva zile dupa ce m-am rugat foarte tare sa inteleg mai multe despre Melchizedec, care mi-a atras atentia foarte tare.

Visul cu preotii de mai spus vine la o saptamana dupa ce am avut un alt vis in care am primit ca dar un cal tanar de culoare alba, insa a trebuit sa demonstrez ca sunt vrednic pentru a fi in compania acestui cal, iar ca raspuns, i-am oferit un castron de lapte de vaca, acesta a primit darul meu si asa mi-a acceptat prietenia. Stiu ca Sfantul Duh este cel care ofera daruri spirituale.

Foarte multe vise, problema e talcuirea lor care ma depaseste, si mai mult ma depaseste faptul ca eu un om simplu, cu foarte multe greseli de-a lungul vietii, am astfel de experiente.

Eu, ce sa zic despre mine, nascut, botezat si crescut ca ortodox insa eu singur l-am cautat pe Dumnezeu in scripturi si in toate religiile lumii dar tot la Hristos m-am intors, adica eu strig catre Hristos prin visele mele pentru ca stiu ca la El se gasesc toate raspunsurile. Acum cateva luni, fiind in spital ( pancreatita, efecte secundare la ce am patit anul trecut ), aproape sa mor, ma trezesc plutind deasupra corpului si vad o femeie imbracata in haine similare cu cele afisate in filmele despre Hristos, cum toarna dintr-un ulcior, ulei peste capul meu, ma trezesc imediat avand un fel de cunoastere interioara ca voi fi bine, si asa a si fost, m-am simtit din ce in ce mai bine.

Anul trecut, datorita acestui virus, am ajuns intr-o stare foarte precara, deabia respiram, stand in pat si ascultand niste muzica linistitoare, m-am trezit dintr-o data parca intr-o alta lume de lumina. In fata mea se afla o sfera mare din lumina aurie, arata precum Soarele. Sfera asta emitea lumina aurie in toate directiile, am simtit un sentiment profund de Pace si Iubire cum n-am simtit niciodata si dintr-o data m-am trezit.

Pot continua mult si bine, foarte multe experiente... dar daca nu le inteleg.. adica le inteleg dar la un nivel superficial..
Reply With Quote