Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #6  
Vechi 16.11.2021, 16:02:24
Amiel25 Amiel25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2021
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu-ti fa probleme cu talcuirea, oricine intelege visul tau si iti poate talcui la fel ca patriarhul Iosif cand a talcuit fratilor sai marirea sa de la Dumnezeu incat acestia s-au suparat de moarte pentru ca ei mai mari i se vor inchina lui frate mai mic si de aia au gasit motiv ca para la Tatal lor Israel si l-au vandut egiptenilor dupa ce mai inainte l-au aruncat intrun put adanc ca sa moara acolo. Asta a fost insa spre marirea lui Iosif care ajuns in Israel si fiind pur cu suflet credincios nu s-a lasat violat de o faraoanca fugind gol ca sa scape de ea, de o sotie a unui sef egiptean si pentru ca asta a mintit ca el a vrut s-o violeze a fost aruncat in temnita iar acolo a talcuit paharnicului si pitarului lui faraon ce se va intampla cu ei iar cand a avut si faraon vise el a fost singurul care a talcuit corect proorocind foametea si moartea ce se va abate peste lumea condusa de egipt timp de 7 ani dupa ce vor veni mai intai 7 ani de prosperitate si venind Iosif inaintea lui faraon cu o solutie corecta a fost laudat si pus mai mare peste Egipt si l-a facut faraon mana lui dreapta si asa Iosif a scapat foarte multe suflete de la moarte in zilele acelea inclusiv sufletele fratilor sai.



Amiel este un nume de inger. ”Oameniii Mei” sunt defapt cei mai buni dintre cei mai buni amici si prieteni cu David, frati, fii, mai mici care au lepadat lumea si de acolo se trage si poporul cu frica lui Dumnezeu numit Amish caci pentru ceilalti oameni care au frica Domnului, cata frunza si iarba, acestia, amishii lui David, sunt un fel de Dumnezeu fata de ceilalti pentru viata lor sfanta dusa pe o cale stramta, dreapta. E vorba deci de ”Dumnezeul oamenilor Mei” asa cum va fi Domnul Iisus Hristos-Cuvantul Duhovnicesc impreuna cu cei asemenea Lui care vor fi un Dumnezeu pentru restul crestinatatii si pentru restul lumii.



Chiar ca-s interesante si este scris că in vremurile din urma Dumnezeu va turna vise si vedenii peste copiii si fratii nostrii intru Hristos, deci nu e nicio mirare sau nedumerire, e clar ca ai primit un fel de Har, Dumnezeu raspunzandu-ti cautarilor tale prin vise adevarate din care poti ajunge pe Calea cea buna daca crezi.



E foartre frumos visul tau si plin de talc adanc si foarte adevarat.

Batul ala scurt e defapt degetul aratator al mainii stangi cu care omul ipocrit acuza si ameninta strigand la altii ca ipocritul: prindeti ipocritii dupa formula ”hotul striga hotii” in timp ce nici cu degetul lui nu se atinge de lucrul milei si al adevarului neipocrit si nefatarnic ranuntand la aparentele inselatoare, nevazandu-se pe sine cat de ipocrit si de lumesc este chiar daca a ajuns preot sef cu parul si barba alba zambind larg si ingaduitor la adresa sa dupa formula ”cine-mparte parte-si face” fiind pentru sine muma si pentru fraieri ciuma, aratandu-se imbracat in aur si cu palarie de aur (intelepciune) ca sa fie recunoscut si luat de mare de ceilalti oameni ca sa li se inchine lor si sa fie pusi in capul meselor la ospete si la cuvantari impartind ei binele si raul in popor in mod discretionar si dupa interese pagane ascunse, privilegii, pile, sefii, stapaniri, puteri, terorisme, cruzimi, incepatorii, mijlociri si sfarsitorii.


Voevodul Cerului, unul dintre arhangheli condusi de Cele 7 Tunete fidele lui Emanuel-Domnul, a strigat afirmand ca in ciuda acestui ipocrism crass-streSSompat, Biserica-Ortodoxia lovita crunt de secure$$securism$$secularism, trebuie sa continue.

Multumesc mult de tot! Acum ai facut lumina, pentru tine pare atat de clar in timp ce eu am stat zile in sir gandindu-ma la semnificatia acestui vis, l-am scris dupa l-am citit ( l-am mai adaugat si pe alte site-uri si nu mi-a raspuns nimeni ) si recitit de foarte mult ori si tot nu mi-am dat seama despre ce este vorba. Mie imi este foarte greu sa vorbesc despre aceste experiente deoarece nu vreau sa fiu inteles gresit, ca si cum eu as fi mai special decat restul oamenilor, sunt om la fel ca toti oamenii, nimic in in plus fata de ceilalti.

Iosif este un personaj biblic foarte drag mie, un om cum rar intalnesti, de la el putem invata atat de multe, cel mai mic, dar cel mai mare, vandut ca sclav si ajuns conducator peste oameni.

Interesant ceea ce ai spus despre "Amiel", doar o singura data am auzit acest nume, este cu adevarat incredibil, astfel de experiente, cum sa spun, mintea nu le poate intelege..

Da, cunosc acel vers despre vremurile de pe urma, si ca sa fiu eu sigur, caut sa-L chem pe Hristos mereu si mereu pun sub semnul intrebarii orice experienta, sa vad, ma duce catre Dumnezeu sau nu.

Eu chiar nu am putut sa vad legatura intre acel bat si Biserica, acum, cu toata sinceritatea, sa nu fiu luat in semn de rau, ca eu judec Biserica, ceea ce mi-a fost dat, asta eu transmit, insa acum, eu am inteles mesajul din spatele acestui vis, multumesc tare mult! Da, am bazut o Biserica foarte foarte mare cu temelii foarte mari si batrane, parea veche de sute si sute de ani si atunci am auzit acea voce ca de tunet.

Am citit de foarte multe ori mesajele tale, sa fiu sigur ca nu pierd nimic!!
Reply With Quote