Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #12  
Vechi 26.11.2021, 14:26:57
Amiel25 Amiel25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2021
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Dragul meu coleg de suferinta, rabda-ne ca te poavatuim fiind plini de grijile lumii,

As vrea sa te intreb daca-ti aduci aminte mai clar, daca era sfera sau era un disc si ai avut iluzia optica ca e o sfera?

De unde stii ca era sfera caci ce ne-ai desenat nu e o sfera ci un disc luminos ce emite lumina calda galbena intensa aflat intro lumina mai mare mai alba.

Te rog frumos sa mergi in vedenia ta din locul in care ai fost si sa incerci sa-ti amintesti daca era sfera sau era disc si ai crezut tu ca era sfera.
@Moroco, sunt si eu om la fel ca toti oamenii, asta este foarte important, cel putin pentru mine este, sunt doar un om ca mai toti oamenii, gresesc zi de zi, imi cer iertare zi de zi, invat din greseli sau le repet de mai multe ori pana imi intra in cap...

Da, era o sfera, inca nu stiu cum s-o transpun din mintea mea pentru ca era o sfera de lumina vie, lumina era vie, se misca in acea sfera si din sfera radia lumina, si pe langa sfera erau tot feluri de valuri de lumina pe care inca nu le stiu transpune. Mai erau si alte luminite mai mici precum niste stele. Lumina aceea absoluta era chiar absoluta, adica nu o puteam percepe, atat de mare era, prea mare pentru intelegerea mea, ceea ce am afisat in imagine este exact ce am vazut, razele acelea veneau de undeva deasupra si veneau dintr-o lumina absoluta. Lumina aceea absoluta era vie. Eu veneam spre aceasta sfera, plutind, ceea ce vedeti este exact ceea ce vedeam eu in timp ce pluteam catre sfera de lumina, sfera ma atragea catre ea, iar forta de atractie era iubirea, asta am simtit, atat de mare era iubirea incat nu ma puteam abtine sa nu ma las dus de val, de aceea am vrut sa intru in ea. Daca as fi intrat in sfera, nu m-as mai fi intors in lumea asta, asta vroiam, in acea sfera se gasea o iubire inimaginabil de mare, stimteam extasul a ceea ce ma asteapta.

Am ajuns la concluzia ca acea sfera era spiritul meu, duhul meu, scanteia divina ce ne permite sa traim, sa existam, de aceea am zis, Dumnezeu, pentru ca in acea sfera l-am vazut pe Dumnezeu insa defapt Dumnezeu era deasupra, acea Lumina Absoluta. Dumnezeu este Iubire, Lumina aceea era Iubire absoluta, totul era iubire.

Sa ne gandim la faptul ca atomii au forma de sfera ( electronii, protonii etc ) planeta noastra are forma de sfera, Soarele are forma de sfera, Dumnezeu si-a pus amprenta in tot ceea ce a creat astfel incat toti sa vada si sa-L cunoasca si sa-L preamareasca!
Reply With Quote