Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #32  
Vechi 02.12.2021, 14:16:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Am explicat, dar nu esti capabil sa citesti.

Postul tau de mai sus e prin sant, succes la lectia de citit ca trebuie sa parcurgi inca o data ce am zis.
Da-da, defapt io-s pripitu'.

Vezi ca mie-mi iese de la prima citire.
Poate sunt altii care vor sa le explici ce inteleg, ce scriu, ce am vrut sa scriu, de ce si pentru ce caci ei e handicapati rau saracii si nu pot sa ia "lumina" decat de la tine ca sa traga si ei concluzia corecta recorectata mereu de tine, ca nu tu ci io-s defapt cel pripit din moment ce cred si in Trambite.(Altfel n-are cum, altfel nu-ti iese la socoata.)

Pai ai explicat pripit, aia am inteles. Nu-i evident?

Citat:
În prealabil postat de gpalme
E greu sa ajungi la o concluzie ca a lui Morocel. In care lumina e intuneric, in care iubirea "te inghite" si e rea. Iti trebuie sa fi bolnav ca sa ajungi la astfel de concluzii. Trebuie sa fii in cap complet intunecat si sa le vezi pe toate invers.
Pai asta e concluzia ta! E ceea ce faci si crezi si mi-o atribui mie, se vede clar din moment ce io am scris despre cu totul altceva, despre diferenta dintre sfera, semisfera si TV-plan-cerc-LUME pe care daca nu esti vigilent in trezvie le poti confunda devenind sigur-infailibil ca nu te inseli si iata de acolo minciuna ascunsa care te face mare... mare-mare... barron de Mieunhauhauzen fara sa stii ca propovaduind lumina si iubirea defapt te surpi si te inalti tot mai sus... in mitomanie pilindu-te la sfera nascocita care in realitatea virtuala era defapt semisfera sau TV-plat-cerc.

Sesizezi deci diferenta-deosebirea?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.12.2021 at 14:25:44.
Reply With Quote