Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #36  
Vechi 20.12.2021, 15:11:39
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu stiam unde am mai auzit povesti ca ale tale Morocele...





Esti la fel de priceput ca asta cu extorsiunea unui degajament...



Morocele ai cu cine sta la discutii. Nu esti singur pe lume.
Nu voi astia cu sferele-tarot-planeta si cu farfuriile-moneda care negati apa plata in proportie de 73% din harta si ca avionul merge drept laser sustinand ca nu merge drept ci se invarte sau dupa sfera sau dupa axa polara, deci nu voi sunteti cei speriati de bombe si de furtuna si fulgera venind cu tot felul de explicatii gLumesti?

De ce nu vreti sa va dati seama ca despre ”intelepciunea” voastra egipsihologica e vorba cand va hypocrizati cu sugestii hypnotice? Iata iar o dai la intors aruncand mortaciunea, pisica neagra, pe mine ca o cucuvea oparita, innabusita! (Cucuveaua prevesteste moartea iar daca e oparita-innabusita inseamna ca s-a predat si lucreaza grijile lumii. Bine te-a incondeiat Nietzsche. Si chestia cu martaloaza-martzafoi ti s-a lipit, un fel de crestin-turcificat ce slugarniceste la stapanii gLumii cei mai ipocriti de la care infuleca aluat ca sa ia si el in aluatul lui pe naivi. Noi nu slugarnicim la ”sfanta” ratiune a marelui babilon condus de marele papalâc-cezar si zeitele alea, aia cu cantaru in mana si aia cu focu strain-torta in mana cu razele ce-i ies din cap. Noi ortodocsii ne-am smerit si am lepadat zeii, idolii si dumnezeii straini de Cer.)

N-am vazut in creatie sfere decat planetele din pricina presiunii uniforme si vascozitatii, bulele de aer ce ies din apa si bulgarii sau oamenii de zapada. Alte sfere nu stiu sa existe asa cum descriu in Teoria PacMan3D-nD.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 20.12.2021 at 15:23:14.
Reply With Quote