View Single Post
  #1  
Vechi 13.07.2010, 23:21:12
Unomoarecare Unomoarecare is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.07.2010
Mesaje: 1
Implicit Biserica Poporului/Manastire vs Camin/Ajutoare/Azile/Locuinte

Buna , mi-am facut cont pe acest forum pt. ca vreau sa aflu parerea voastra , eu sunt genul de om care cred in Dumnezeu , mi-e frica de El , dar nu cred in preoti si in tot felul de chestii de ex(multi "tarani" dau bani la preoti pt. "ajutoare" si sau cred ei ca i va ajuta mai mult Dumnezeu), in fine . Acum cateva zile am vazut la Tv ca guvernul le-a aprobat preotilor sau nu stiu cui sa fac Biserica Poporului unde construirea acestei biserici ajunge la cam 120 mil. euro.Daca acesti preoti erau preoti cu adevarat (care cei adevarati sunt pe cale de disparitie , poate chiar au disparut) , propunea la guvern construirea unor locuinte pt. oamenii strazii de ex. si nu numai . Ati vazut voi pe vremea lui Ceausescu asa multi cersetori/oameni ai strazii ca in 2010? (nu sunt comunist). Sau de cei 120 mil. ajutau multi oameni cu probleme de sanatate , multi copii sunt nascuti de mici cu probleme cronice care nu sunt de vina cu nimic. Pt ce atatea biserici/manastiri????? Astea e intrebarea principala . Credeti ca daca va rugati la biserica si mergeti la biserica va simtiti mai "curati" in interior decat daca va rugati acasa? Ce credeti ca daca va spovediti scapati de pacate? Scapati de pacate nu prin vorbele spunse de un proet ,scapati de pacate daca sunteti buni.Eu personal cred tot din biblie si nu cred nimic din ce zice sau face un preot ; si ei sunt oameni ca noi , si ei sunt pacatosi , de ce sa ma spovedesc la el cand si el e om pacatos ( ca toti dintre noi , fiecare aveam defecte! ) .Parerea mea , repet parerea mea e ca acolo in lumea preotilor e o mafie ! Va multumesc pt. timpul acordat
Reply With Quote