View Single Post
  #17  
Vechi 21.05.2021, 13:36:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
29.Iisus I-a zis: Pentru că M-ai văzut ai crezut. Fericiți cei ce n-au văzut și au crezut!(In20,29)

Toata lumea interpreteaza semnele zilnice in acord cu sperantele pe care si le face privind viata sa imediata; este mai indicat sa vedem(si sa credem) vremurile care au venit si pe care le traim, nu ca inca n-au venit.
Desigur ca ne place sa nu le bagam in seama, chiar daca se desfasoara inaintea ochilor nostri.

Pecetluirea este si CIPul din cartela de telefon, si din buletin, si din cardul de sanatate, si din frunte si din mana; sunt facute pas cu pas pentru a pacali psihicul sa le accepte.
As merge un pic indarat si as afirma ca si carnetul rosu de partid comunist a fost o pecetluire, acolo si semnai si jurai credinta partidului devenind un informator sau o ubnealta a statului represiv. Deci vremurile nu premerg ci continua tot mai dureros si merg din rau in mai rau spre inchinare la EUL cel mare rau, la EUL pacatos satanic, EUL antihristic, EUL lumesc eretic, ateu, pagan, trufas, stiintific mincinos care intra tot mai mult in ortodoxie ca sa se inchine nu numai toata omeneriea lui si numai lui ci daca ar putea i-ar face chiar pana si pe oile lui Dumnezeu sa se inchine EULUI luxiferic care s-a inaltat mai sus decat scaunul de Domnie al lui Hristos-Cuvantul.


Citat:
În prealabil postat de Demetrius
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Nu e mare scofala noul buletin cu date biometrice inregistrate in cip, de ex: grupa de sange, amprentele, tot felul de date medicale si biometrice, istoricul bolilor sau cazierul. Daca megi la spital sau la politie ti le poate sti medicul prin investigatii sau politistul studiind cazul si dosarul. Si pana acum la vechile buletine si certificate de nastere aveai acolo trecut in text date biometrice, de exemplul poza, sexul, data nasterii, domiciliul etc. Astea care vor fi inscrise in cip in noul buletin sunt mai multe. CIPul si aceste date nu te afecteaza pe tine din punct de vedere crestin ortodox
Cum sa nu?
Pai cu ce te afecteaza? Cu nimic. Daca totusi te afecteaza atunci am explicat mai jos cu ceea ce te afecteaza.

Citat:
Asa v-au "prelucrat" pe voi cele 7 Tr. Apocaliptice romanesti?
Dumnezeu ne-ar prelucra pe toti prin ortodoxie si prin Cele 7.Tr.Ap care tocmai asta spuneau si mai spun ca vremurile Apocaliptice au inceput. Deci nu aveau cum sa ma prelucreze pe dos. Dar ce am scris e propria mea parere cu mici aporturi divine. Deci nu pot sa-ti dau dreptate ca as fi fost prelucrat de cineva.

Citat:
CIPul acela(pe langa ce ti-a fost prelucrat si ai scris mai sus) este un purtator de identitate unica si are o adresa de domiciliu intr-un calculator special in care sunt inmagazinate toate inregistrarile pe care CIPul tau le-a generat prin scanare in format digital despre toate miscarile tale zilnice, deplasarile, intalnirile(ordinea, cu cine si la ce ora), cumparaturile, incasarile, intentiile, planurile...samd.
Sa te reclam pentru afirmatia bolduita? Tu crezi ca stai de vorba cu robocopul? Te iert ca nu ma crezi.
Probabil ca nu crezi nici in Cele 7Tr.Ap dar iata crezi ca e vremea pecetluirilor insa culmea fara sa se fi implinit ceva din proorociile Apocaliptice. Pai atunci hotaraste-te, ori crezi ca sunt vremuri Apocaliptice si crezi in cele 7Tr.Ap. despre care ti-am aratat ori nu crezi ca au venit inca acele vremi si atunci nu crezi nici in cele 7.Tr.Ap. Sau poate crezi in vremurile Apocaliptice dar nu stii care sunt oamenii-ingeri prin care a trambitat Dumnezeu inaintea venirii Sale.

Citat:
Toate astea impreuna cu limitarile pe care covid19 le finalizeaza in curand constrang pe toata lumea sa se... "adapteze" si sa se vaccineze pentru a ramane in rand cu lumea(sa munceasca la patron, sa cumpere, sa vanda, sa mearga cu masina, sa plateasca intretinerea si impozitul...) ca sa-si traiasca zilele comod/normal si astfel, prin aceste fapte, oamenii sa se lepede de Hristos, Care ne-a spus:
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,33)
Oare vreau eu sa biruiesc lumea? Sunt vremuri antihristice zi de zi.
Asta sustin si eu asa ca tine fara sa ma fi prelucrat cineva si credinta mea in ortodoxie si in cele 7Tr.Ap. tocmai asta afirma: Domnul Iisus Hristos-Cuvantul e in mare lupta cu satana si cu omul antihrist iar noi ar trebui sa luam aminte.

Citat:
Nu conteaza Cui ma rog, ce spun, ce cred, conteaza ce fac, caci aceasta ma da de gol ce vreau de fapt.

32. Oricine va mărturisi pentru Mine înaintea oamenilor, mărturisi-voi și Eu pentru el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri.
33. Iar de cel ce se va lepăda de Mine înaintea oamenilor și Eu Mă voi lepăda de el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri.(Mt10,32-33)
Da, iata ca iarasi am marturisit credinta in ortodoxie si in Cele 7.Tr.Ap.
Deci tot mesajul meu anterior arata cum afecteaza duhul ortodox al crestinului prin inchinare la eul propriu si personal si lepadare de inchinarea numai la Sfanta Treime!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.05.2021 at 13:44:44.
Reply With Quote