View Single Post
  #71  
Vechi 14.04.2011, 06:27:08
ANCA PO ANCA PO is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.04.2011
Mesaje: 3
Implicit

Eu ma intreb de ce biserica nu e dispusa - dupa atatea si-atatea intreruperi de sarcina in randul populatiei - sa coboare putin stacheta si sa accepte, de exemplu, prezervativul (sau in orice caz, o metoda contraceptiva non-abortiva).[/quote]

Pentru inceput vreau sa subliniez ca nu judec pe nimeni si nimic ci imi spun doar parerea.
Fara suparare dar ceea ce propui tu imi suna a tocmeala cu Dumnezeu.
Hai sa fim seriosi!
Se pare ca Biserica Ortodoxa Romana nu prea mai ia atitudine .Accepta microcipuri in acte si mai tarziu va accepta implantarea acestora pe mana sau pe frunte, curand vor accepta asemeni Vaticanului existenta OZN-urilor,mai nou dau bani cu camata, nu mai e o problema intrarea in Biserica cu capul descoperit asa ca nu m-ar mira ca ceea ce propui tu intr-o buna zi sa nu mai fie considerat pacat .
Nu Biserica a lasat legile pe Pamant ci Dumnezeu si nu le putem schimba noi oamenii.Dumnezeu ne-a dat constiinta pentru a putea discerne ce e rau si ce e bine restul tine de noi.
Uitati-va la musulmani si vedeti cati copii fac in timpul casniciei.De aceea devin puternici.Sunt multi, isi respecta religia si se sprijina unul pe celalalt.Motiv pentru care au impanzit lumea.
Nu vreau sa ma abat de la subiect dar eu lucrez cu ei ii vad zi de zi si vreau sa va spun ca atunci cand vine ora de rugaciune (si nu e doar una pe zi sunt vreo 5 )daca nu se duc la moschee ,merg intr-un apartament de la cel mai mic la cel mai mare cu zecile.Nu ma intelegeti gresit nu sustin nici o alta religie decat cea Ortodoxa am dat doar un exemplu pentru a intelege ca ei nu se tocmesc.
Alta idee care se incearca indoctrinata este ca suntem prea multi dar Dumnezeu daca credea ca pamantul nu e indeajuns nu ne sfatuia sa mergem si sa ne inmultim.
Unde mananca doua guri mananca si a treia , unde mananca trei guri mananca si a patra si tot asa.
Cati stim invatatura ortodoxa?
De ce cautam sa alegem calea mai simpla?
Doamne ajuta!
Reply With Quote