Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #174  
Vechi 06.12.2010, 21:40:30
vasile79's Avatar
vasile79 vasile79 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Locație: Barlad
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Revin

As dori sa revin cu o rugaminte catre fratii nostri:
Din luna septembrie mi-au aparut niste dureri de spate care s-au accentuat foarte tare pana in prezent. Am facut analize de tot felul, in ideea ca ar putea fi o recidiva a tumorii avute anterior, insa din fericire cei de la Sitalul Sf. Spiridon mi-au dat un rezultat bun in privinta tumorii, insa asupra coloanei vertebrale au pus diagnosticul scolioza dorsala. Ei mi-au spus ca aceasta deformare ar fi aparut in urma folosirii carjei. Cand am auzit, am renuntat la ea si am inceput sa umblu cu piciorul normal fara carja. A fost ok o saptamana, insa pe urma s-a transferat in zona lombara durerea, nevralgia fiind mai acuta acum pe partea stanga. Totodata de cand am lasat carja s-a accentuat scolioza dorsala aparand fenomenul de gheb.
Azi am fost la un kinetoterapeut care mi-a recomandat sa gasesc o ORTEZA TORACOLOMBOSACRALA, mai exact un corset ortopedic, ce are rol de a opri deformarea coloanei in forma mai grava. Mi-a spus ca si zona lombara nu are un aspect normal.
Rugamintea mea catre dumneavoastra este aceea de a ma ajuta sa gasesc sa cumpar una la second hand intrucat costul acestei este putin cam ridicat sau daca are cineva una care nu-i mai foloseste sa o doneze.
Multumesc mult si Doamne ajuta tuturor!
Reply With Quote