Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #217  
Vechi 05.05.2011, 17:30:27
Menadel Menadel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.05.2011
Locație: Casa Domnului
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3
Thumbs up Incantat de cunostiinta!

Buna ziua, sunt nou pe acest forum, nu cunosc pe niciunul di voi, dar sper ca voi cunoaste persoane remarcabile si cu Har de la Dumnezeu! Ma numesc Eros si am 16 ani de viata, nu sunt multi, dar au fost indeajuns ca sa ma faca sa realizez anumite concepte.....cum ar fi existenta lui Dumnezeu ( Cel prea inalt! ) si a unui Mantuitor, cunoscut drept Isus Hristos si a carui viata a fost dedicata in totalitate acestei omeniri prin miracolele facute si de sacrificiul intocmit pe cruce prin sangele Sau preasfant!

Aceasta a fost mica mea prezentare inainte sa incep primul meu post pe acest forum. Va astept in topicurile ce vor urma sa ne impartasim opiniile impreuna!

Dumnezeu sa va binecuvanteze!!!

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Dragii mei, nici pe departe noi nu ne dorim sa va dam lectii de viata. Hristos Mantuitorul ne-a aratat cum trebuie sa traim. Noi nici pe departe nu respectam ceea ce-Si doreste Dumnezeu sa vada la noi, in special eu am multe patimi de care nu reusesc sa scap, cu totul ca imi doresc din tot sufletul, iar comparatia cu femeia cananeeanca nici pe departe nu trebuie facuta. Si sa spun de ce, daca aveam macar un storp de credinta in suflet, la cat de mult m-am rugat pentru ca Vasile sa fie bine, chiar si trupeste, atunci ,cu siguranta, Hristos n-ar fi amanat sa-mi raspunda. Din toata boala asta, vindecarea care-a trimis-o Dumnezeu asupra noastra a fost mai mult una spirituala pentru Vasile si probabil, cea fizica, nu ne este de folos. Mare minune e asta!!!!!!!!! Numai ca nu multa lume stie, vede si intelege totul. Iar eu de asta sunt multumita in suflet si linistita.
Si ca sa va imaginati cam in ce stare de boala e Vasile o sa va descriu , in mare, totul. Pe 1 ianuarie avea pe coloana 3 tumori, 2 de marimi mai mari si una fff mica. Dupa 4 luni de zile pe mijlocul coloanei are o umflatura cat un gheb, capul ii este plin de umflaturi, toata cutia toracelui e plina de tumori mari si mici, acum s-a localizat si la gat, in partea din spate, dupa ureche si cine stie pe la organele interne ce-o mai fi. Nu cred ca puteti sa va imaginiati ce dureri cumplite are si cum le indura cu mare dragoste, carcotind doar ffff rar. Morfina pentru el e ca aerul si n-a ajuns la doze foarte mari. Sfanta Impartasanie si Sfantul Maslu l-au tinut in viata, i-au facut crucea asta usoara. Acest om merita sa fie admirat pentru felul in care le primeste pe toate. Eu va zic sincer ca ma plang si cand ma intep cu un ac si nu cred c-as fi capabila sa indur atata suferinta. Dar daca ar fi spre folosul mantuirii mele, as primi-o cu drag.
Va imbratisam cu toata dragostea pe toti!
Dupa ce am citit aceste putine randuri dar foarte semnificative, dat faptul ca m-a coplesit enorm situatia copilului tau Vasile, as dori doar sa-ti spun ca imi pare foarte rau pentru fiul tau, si te-as ruga sa-mi dai voie se ma rog pentru el! Si chiar daca nu ai sa-mi dai voie, am sa ma rog oricum incepand din acest moment! Deci iti urez o zi buna in continuare si Dumnezeu sa va Binecuvanteze pe tine si pe Vasile in numele lui Isus Hristos prin opera realizata de El pe cruce. Pace si Har!
Reply With Quote