View Single Post
  #6  
Vechi 24.07.2012, 19:16:46
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
mie imi place ce sfaturi imi dai stai linistita.............si stiu ca deschid prea multe subiecte.sper sa fie acesta printre ultimile.....
Deschide o mie de subiecte daca doresti si te ajuta, dar nu iti pune nadejdea in ele , pentru ca fara Dumnezeu nu putem face nimic.

Ai un suflet frumos, care cauta raspunsuri, intreaba pe Cel ce are raspunsuri si El iti va lumina mintea si sufletul.

Si eu imi doresc sa ma ia cineva de mana si sa-mi arate calea , intreb si eu in stanga si-n dreapta , ca tare ametita de cap mai sunt si ursuza. Dar sufletul meu stie ca toate astea is doar "coordonate", trebuie sa invat sa ii arat sufletul lui Dumnezeu si el ma va ajuta.

Pana ajungi la duhovnic iar cu casatoria, roaga-te pentru sotul tau - dar nu pentru casatorie sau ceva - uite, eu spun ceva de genul " Doamne, lumineaza-l pe X cu harul tau " si stie Dumnezeu unde sa lumineze locul :) xxxx
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote