View Single Post
  #157  
Vechi 16.11.2013, 02:57:15
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

[quote=Ekaterina;540466]Dupa ce va termina facultatea si va ajunge profesoara in Romania, intr-un sat pe Valea Nerei, va intelege cat de mult i-au oferit parintii ei si de ce au plecat din tara. Pana atunci mai tanjeste la o lume ideala, minunata. Cand va lua primul salariu totul se va prabusi dureros.

quote]

Nu pentru toata lumea banii au o importanta asa de devastatoare.Am cunoscut si profesori saraci care traiau doar pt pasiunea si hobbiul materiei lor,fara sa se planga de neajunsuri.Se multumeau cu putin si erau bucurosi doar ca pot lucra/ face ceea ce le place.
Eu sunt la polul opus,fac ceva ce nu-mi place pt mai multi bani iar asta nu o sa ma faca fericita in veci.Doar cunoastem faptul ca nu banii aduc fericirea.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote