View Single Post
  #10  
Vechi 03.02.2010, 11:07:50
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Nu voi filozofa, doar voi aduce aminte de un verset din Biblie: "caci dupa rod se cunoaste pomul". Aceasta frantura de verset este una dintre cele mai puternice arme pe care le avem in a judeca un om, o situatie etc.
Care sunt roadele feminismului?
Roadele sunt dupa cum se vad:
- comportament impotriva firii (homosexualitate)
- pierderea capacitatii femeilor de a iubi din inima
- relatii sexuale "libere" - desfranarea
- copii crescuti fara iubire de mama dar si fara exemplul tatei, care mai tarziu sunt foarte usor ademeniti la homosexualitate
- inocularea ideii ca este atotputernica si ca totul este in mainile ei, adica fara Dumnezeu sa mai aiba vre-o importanta
- barbatii nu mai sunt atrasi de a avea o familie cu o asemenea femeie, acestia ramanand singuri si fie traind in desfranare, fie fiind atrasi catre homosexualitate, fie pur si simplu traind depresii din cauza neimplinirii personale
- daca in tinerete si femeile si barbatii "liberi" sunt atrasi unii catre altii sexual, mai tarziu libidoul scade si fiecare ramane singur pe la casa sa, deci rezultatul este o insingurare, o izolare draceasca de ceilalti semeni. Rezultatul este exact invers fata de cel la care ne indeamna Biblia: "iubiti-va unii pe altii!"

Daca astea sunt roadele ne putem da seama foarte usor cam cat de bun este acest concept.
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote