View Single Post
  #49  
Vechi 21.03.2019, 09:23:35
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Și ce lecție au dat românii că nu s-au prezentat la referendum, că n-am înțeles ?

De când puturoșenia, pasivitatea, nepăsarea și abandonul pe o temă precum Familia ar fi o lecție, eu unul cel puțin mă trag dintr-o familie fără de care n-aș fi fost nimic, nu m-am născut pe străzi.

Românii nu au demonstrat decât că sunt sugestibili la mesaje idioate precum papaya advertising cu distopia arderii pe rug, că întrebarea e neclară și se vor trece în secret legile justiției ( deși însuși Cristi Danileț a explicat că nu se poate face așa ceva), că iubirea nu se votează și românii vor face sex de referendum.

Singurul argument plauzibil(nu și justificat) ar fi fost oarecum antipatia față de psd desprins și din concluziile purtătorului de cuvânt al Patriarhiei post referendum.
Dar nu sacrifici Familia ca să-i dai în bot unui conducător vremelnic, se știe că psd-ul își sacrifică liderii care pierd prezidențialele.

Acum cu referendumul pierdut nu văd cum s-ar mai întoarce vreodată în atenția publică o asemenea ocazie istorică, așa ceva e irepetabil după părerea mea pentru că nici Biserica, nici partidele nu-și vor mai permite să mai iasă încă odată șifonate prea curând și să piardă capital de încredere în seama unor profitori conjuncturali.
raspunsul l-a dat candva Petre Tutea (Dumnezeu sa-l ierte): un popor de idioti!
ps: si eu fac parte din acest popor, deci si eu sunt...la fel ca restul poporului
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote