View Single Post
  #118  
Vechi 25.11.2016, 21:10:08
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Mulțumesc Sfinte Mercurie pentru tot ajutorul dat mie nevrednicului si pentru mijlocirea ta neobosită în fața Bunului Dumnezeu.
Mulțumesc Părintelui Paul Lepadatu pentru răbdarea sa față de mine păcătosul, pentru luminarea minții si sufletului meu .
Mulțumesc tuturor forumustilor care am avut ca loc de intalnire Biserica Sf.MERCURIE si care au activat , sau mai activează pe acest forum ( Adminul acestui site ; Mirela ; Veliur-Stefan ; Ioan Cezar ; Ana Maria -glgkis si încă mulți alții care nu-mi amintesc id.ul ).
Mulțumesc celor care il iubesc pe Sfântul MERCURIE si care sunt prin țară, mulțumesc din suflet lui Ovidiu ( simpllu ) pentru frumoasa icoană pictată pe piatră, trimisă prin postă.
Mulțumesc celor peste 90 de membrii care fac parte din grupul "Biserica Mercurie":)
Dau Slavă lui Dumnezeu pentru tot si toate !

O, sfinte Mare Mucenice Mercurie, alesule ostas al lui Hristos, impreuna cu ostile ceresti auzi si aceasta nevrednica rugaciune a celor ce sunt in nevoi si vino precum odinioara in ajutorul nostru, aparandu-ne de vrajmasii vazuti si nevazuti, invrednicindu-ne de Imparatia cerurilor ca sa putem impreuna cu tine si cu ostile ceresti a canta lui Dumnezeu: Aliluia!
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote