View Single Post
  #24  
Vechi 25.09.2009, 00:10:42
iustinian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Oameni buni.. in primul rand trebuie tinut cont de conjunctura in care se aflau cei care au fost "dotati" de DUHUL SFANT cu darul vorbirii in alte limbi;
Vorbirea in limbi a fost oferita unui anumit om sau grup pentru o anume lucrare prin care sa se faca cunoscut DUMNEZEU si VOIA SA, nu pt a se face cunoscuta cultura sau "credinciosia" oamenilor;
Personal cred ca si astazi mai sunt oameni carora DUMNEZEU le ofera acest dar nu oricui si oricum, ci acelora care sunt dispusi sa VESTEASCA EVANGHELIA si altora (si aici ma gandesc la misionarii care merg prin jungla sau acolo unde civilizatia nu a patruns).
Cu privire la unii credinciosi penticostali (pt ca nu toti sunt asa..sau cel putin asa am auzit), ar trebui sa ne rugam pt ei, nu sa-i vedem ca pe diavoli. Priviti cazurile din Scriptura si veti vedea cum a tratat Iisus asemenea oameni. De cele mai multe ori dispretuim si dusmanim pacatosul si nu pacatul.
Daca nu-mi impartasiti parerea..sunteti liberi la a va exprima, insa CRESTIN nu inseamna a fi CEL CARE DA CU PIETRE, ci acea persoana care face tot ce-i sta in putinta pentru a ajuta pe cel in nevoie.