Subiect: despre libertate
View Single Post
  #1  
Vechi 27.07.2011, 09:13:05
dragos10aug dragos10aug is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2008
Locație: Europe
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Trimite un mesaj prin AIM pentru dragos10aug Trimite un mesaj prin Yahoo pentru dragos10aug Send a message via Skype™ to dragos10aug
Post despre libertate

am vazut cu ceva vreme in urma un film,parca se numea no land for old people,in care unul din personaje impune altuia sa dea cu banul.in functie de rezultat,alegere vs realitate,cel silit sa aleaga urma sa traiasca sau nu.intr-o situatie similara ma simt si eu,silit sa dau cu banul,in acest circ dezgustator pe care nu putini il considera cel mai mare dar.intr-adevar sunt liber sa aleg ori banul ori stema,cap vs pajura,etc...dar de ce nu pot sa aleg daca particip sau nu la acest circ?daca miza este atat de mare,viata vs moarte,este oare libertatea deplina atata timp cat imi ingradeste posibilitatea de a alege sau nu sa particip?in momente de tensiune acuta le spun parintilor ca imi doresc un singur lucru.ca ei sa nu se fi intalnit niciodata.nu vreau vile,nici masini,nici averi,nici 77 de fecioare,vreau doar sa am posibilitatea,daca eu sunt cel vizat,sa aleg daca particip sau nu la joc.si as alege sa nu particip.ei,dragii mei,daca gandesc asa,si pe bune chiar asa gandesc,ce sanse am eu sa iau premiu,cand se trage linia...si cine ar pute sa-mi reseteze hardu,caci cu softu asta virusat ma minunez ca n-am muscat inca pe nimeni...cum spuneam,cu drag...
Reply With Quote