View Single Post
  #141  
Vechi 02.12.2012, 21:36:13
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking scurt si la obiect

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Neica, maria badulescu e interesata sa “treceti la cestiune”, deci nu faceti va rog un rezumat la articolul teologului J.Haught? Cred ca si neica 2 v-ar multumi si el ne spunea exact acelasi lucru, sa ajungem la cestiune si eu v-as multumi si probabil si altii.
Ioanna, stiu ca tu ai probleme de atentie atunci cand textul depaseste mai mult de trei randuri, in cateva zile s-ar putea sa reusesti sa parcurgi si tu textul. Tu vrei mai intai "scurt si la obiect", pentru ca mai apoi sa "ramai la toate rece". P&C: "rusine Dinu Patriciu !

Daca vei avea vreodata rabdarea sa citesti textul teologului J.Haught, probabil ca vei intelege si tu cat de vasta este problematica pe care o acopera o eventuala "concordanta" intre Teoria M si Dogmatica Sf Ioan Damaschin, si de ce este atat de important de dezbatut acest subiect pe acest topic.

P.S
1. Daca nu esti interesata, daca nu ai timp/chef/stare ... nu esti obligata sa participi la discutiile de pe acest topic.
2. Daca esti interesata de acest topic, daca ai timp/chef/stare ... atunci parerile tale sunt binevenite.
Reply With Quote