Subiect: AUTENTICITATE
View Single Post
  #24  
Vechi 05.02.2007, 22:42:51
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jeny
dragostea...ooo frate iosif este cel mai mare dar
Da , da , da . Dragostea fata de Dumnezeu se exprima implicit si in dragostea fata de semeni. Vedeti, eu in general am avut si mai am, dar din ce in ce mai rar, o atitudine mai taioasa, mai directa fata de aceia care imi sint ostili. Pe masura ce mi-am intensificat rugaciunile zilnice atit cele de dimineata cit si cele de seara , m-am ponderat foarte mult, atitudinea mea este mult mai concilianta, adica am inceput sa las foarte mult de la mine. Cu bucurie vreau sa va anunt ca mi-am gasit si un duhovnic extraordinar in persoana parintelui PAUL de la biserica SF. MERCURIE , unde m-am si spovedit in urma cu citeva zile. Mi-am luat o piatra mare dupa suflet. Va spun cu toata sinceritatea ,dragostea mea fata de Dumnezeu s-a amplificat considerabil si o simt din ce in ce mai mare si in sens invers, de la EL catre mine. Viata mea a inceput sa ia o intorsatura la care nu ma asteptam niciodata . Viata mea s-a schimbat in bine sub toate aspectele si nu numai mie ,ci intregi famili. S-a instaurat o pace si o liniste sufleteasca pe care nu am avut-o niciodata. Va rog credeti-ma e o senzatie unica, care adinceste si mai mult dragostea si credinta in Unicul si Bunul DUMNEZEU .
Reply With Quote