Subiect: AUTENTICITATE
View Single Post
  #29  
Vechi 07.02.2007, 20:04:44
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jeny
Citat:
În prealabil postat de Va_iubesc
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Cu bucurie vreau sa va anunt ca mi-am gasit si un duhovnic extraordinar in persoana parintelui PAUL de la biserica SF. MERCURIE , unde m-am si spovedit in urma cu citeva zile. Mi-am luat o piatra mare dupa suflet. Va spun cu toata sinceritatea ,dragostea mea fata de Dumnezeu s-a amplificat considerabil si o simt din ce in ce mai mare si in sens invers, de la EL catre mine. Viata mea a inceput sa ia o intorsatura la care nu ma asteptam niciodata . Viata mea s-a schimbat in bine sub toate aspectele si nu numai mie ,ci intregi famili. S-a instaurat o pace si o liniste sufleteasca pe care nu am avut-o niciodata. Va rog credeti-ma e o senzatie unica, care adinceste si mai mult dragostea si credinta in Unicul si Bunul DUMNEZEU .
Cristi, bucuria ta e si bucuria mea. Asta e una din cele mai bune vesti din ultimele zile. Multumesc! Slava Domnului pentru toate si sa ramai mereu in pacea pe care o simti acum.

Elena
MAICUTA DOMNULUI SA TE ACOPERE si sa ramaii cat mai mult cu aceasta liniste si pace in suflet, pace si bucurie care o poti dobandi doar prin spovedanie, Doamne ajuta
Va multumesc din tot sufletul. Chiar si azi am fost la biserica SF.Mercurie sa-mi iau mir si am stat mai mult in biserica cu toate ca am avut o zi grea la serviciu, dar aici mi-am descarcat inima si mi-am usurat sufletul. Cum puteam oare Doamne sa spun inainte ca nu am timp sa vin la Tine sau aminam mereu sub diferite pretexte?! Ii mai aud pe multi spunind nu prea am timp, poate alta data si ma vad pe mine in trecut. Este incredibil. Acum spre exemplu e trecut de ora 20 si nu am deschis televizorul, care inainte il faceam imediat cin veneam acasa. Mi-am spus(citit ) rugaciunile si acum stau cu voi si ma sim mult mai odihnit. E timp si pentru ceva tv. dar mai cu masura, constatind ca e cam pierdere de timp. Legatura cu Dumnezeu este sigur cel mai mare cistig si voi prietenii mei.
Reply With Quote