View Single Post
  #2  
Vechi 04.03.2007, 23:49:22
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Probabil ati vazut pe un post de televiziune o emisiune cu un titlu ce suna asa:
Desteptarea Romaniei.Am fost bineinteles interesat sa vad ce se discuta in aceasta emisiune.Emisiunea e structurata pe mai multe parti,din care cele care mi-au atras atentia sunt cea politica si cea religioasa.Daca cu partea politica sunt de acord si o consider interesanta,nu pot zice acelasi lucru despre cea religioasa,in care totul este o aberatie si nu are nici o legatura cu ortodoxismul(care este considerat gresit),ci mai degraba cu domeniul SF.Dar,nu-i asa,de-a lungul timpului,ortodocsii s-au invatat sa fie pusi la zid si prigoniti pentru credinta adevarata.Au fost martiri,oameni ce si-au aparat cu pretul vietii credinta.Si,dupa cum spune si in Biblie,stim ca:"Vor spune tot cuvantul rau impotriva ta,din cauza Mea".Deci,frati ortodocsi,sa ne aparam credinta si sa luptam pentru ea.Asa sa ne ajute Dumnezeu!
POLITICA nu a fost niciodata apanajul lui DUMNEZEU ci ea vine de la CEL RAU, motiv pt care ea nu a mers niciodata mina in mina cu patriotismul,pe cind credinta ortdoxa da.DESTEPTAREA ROMANIEI se face cind se desteapte fiecare ins , dar la noi bintuie CORUPTIA FURTURILE ,MINCIUNA pe toate canalele posibile AVORTURILE.CIND SE VOR ELIMINA TOATE ASTEA ATUNCI VA PUTEA FI VB DE O DESTEPTARE,CIND FIECARE INS AL ACESTEI TARI DEVINE SMERIT SI CREDINCIOS.iti dai seama ca e utopic ,adica e cam f.greu sa se intimple asta
Reply With Quote