View Single Post
  #6  
Vechi 04.06.2010, 00:26:37
4ndreea 4ndreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Uite ca nu a fost intamplator ca eu ti-am raspuns din prima!

Si eu tocmai am trecut printr-o situatie asemanatoare oarecum. Crede-ma ca inteleg perfect suferinta ta!
Si eu am avut parte de o dezamagire in dragoste si pentru prima oara in viata mea m-am suparat pe Dumnezeu pentru ca a ingaduit sa pierd cel mai scump lucru pe care l-am avut vreodata.
Si eu m-am rugat, si inca mai am 0,0000000000000000000000001 % speranta in inima mea ca el se va intoarce, desi ratiunea imi spune clar ca nu.
Acum continui cu rugaciunile, dar nu in mod special pentru ca sa ma impac cu fostul prieten, ci ma rog pentru ca sa am un sot bun, pe masura asteptarilor mele. Ma rog lui Dumnezeu, Sf Fecioare Maria, Sf Nectarie, Sf Parascheva, Sf Nicolae si altor sfinti/ingeri. Iti recomsnd sa faci acelasi lucru.
Poate ca nu o sa iti placa ce auzi... Dar nu stiu ce sanse mai exista sa se intoarca la tine. Stiu ca doare. Dar gandeste-te bine... Stiu ca il iubesti mult, dar chiar il mai vrei inapoi, dupa ce ti-a facut? Te merita?

Nu stiu in Oradea un parinte vazator cu Duhul; poate nici nu ai nevoie de asa ceva. Poti discuta cu duhovnicul tau. Iti poate da sfaturi bune, care te vor ajuta sa treci peste moment. Cu timpul, rana se va vindeca.

Daca el era "alesul" tau, atunci se va intoarce. Daca nu, un baiat mai bun se va indragisti de tine!

Iti urez succes! :)
Reply With Quote