View Single Post
  #8  
Vechi 04.06.2010, 00:55:49
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biancaalexa Vezi mesajul
Multumesc mult de tot pentru sfat ,pentru incurajare .
el il vreau inapoi ,il iubesc ,chiar daca acum stiu e cu ea ,nu conteaza ma doare foarte ,dar eu il iert ,nu imi pierd credinta ,stiu ca Dumnezeu o sa mi-l dea iar inapoi ,sper din tot sufletul meu
nu imi vine demulte ori sa cred ca nu mai sunt impreuna cu el ,eram asa fericiti,si dintr-o data am pierdut ,totu ,parinti lui ma plac foarte mult ,le eram foarte draga ,si ei mie ,mi au ajuns la suflet ,i am considerat parintii ce eu nu am avut nicodata ,eu inca sper sper ,ca intr o buna zi ,se va intoarce ,deoarce Dumnezeu poate chiar si maine sa il aduca din nou la mine ,totu depinde de Dumnezeu .

4ndreea si eu iti urez succes si tie,am sa ma rog sa ne ajute Dumnezeu pe amandoua ,
As vrea sa fiu dur cu tine ! Nu se va intoarce . Si chiar daca se va intoarce degeaba va fi ,caci deja s-a strecurat samanta desertaciunii in care se scalda toate.Iubirile vin,trec,fiecare ni se pare ca e cea mai mare,ca e ultima,cand de fapt noi tindem catre altceva.Dumnezeu este un Dumnezeu gelos ! "Cine iubeste pe tata sau pe mama mai mult ca pe Mine nbu este vrednic de Mine"
El ne da aceste incercari,aceasta rupere a sufletului in doua,pentru a invata si a sti,ca doar El este cel care nu ne paraseste niciodata,chiar daca noi insine am fi impotriva noastra .
Dumnezeu-iubire te face azi sa suferi,si culmea,tot din cauza iubirii ! Dar maine vei multumi ,caci doar prin suferinta Il cunoastem cu adevarat pe El.
Ce nu stim sa facem cu mintea si cu viata noastra,face El,prin caile cele mai nebanuite,pentru ca El ne iubeste mai mult decat stim noi sa intelegem ce e iubirea
Reply With Quote