View Single Post
  #112  
Vechi 12.05.2015, 11:06:32
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Asta e lovitură sub centură, si e fortată rău. Păi cum stăm cu sintagma aceea "să nu judecăm"? Nebănuite sunt căile Domnului, si doar El stie cel mai bine pe unde ne poartă pasii, si de ce. Oricum eu una nu înteleg ce v-a apucat să vă întepati pe-aici, de ce nu se pot purta si discutii mai crestinesti? Eu una vă apreciez pe toti si sper sincer să reveniti la gânduri mai bune cât de curând !! Doamne ajută!
PS: ar fi frumos totusi să-ti ceri scuze de la Alin. De unde până unde ai scos asta că e bolnav psihic?! păi tu îti dai seama ce spui??
Sunt de acord cu tine si iti dau dreptate, aceasta jignire nu ar trebui sa fie folosita nu doar intre crestini, ci fata de orice om. Cu atat mai mult pe un forum care se pretinde a fi ortodox (pretinde e cuvantul potrivit, cel putin de cand sunt eu pe forum aduca mai mult cu un forum satanist).
Dar mai am o obiectie, pentru ca mesajul tau a pus practic capac, de aceea raspund mesajului tau, desi tu nu l-ai si laudat pe Alin, cum a facut altcineva. Pentru ca e a treia oara in ultimele zile cand Yasmina sare sa il apere pe Alin si sa il laude, de data asta nu i-am scris pe forum, dar cu mesajul tau e deja prea mult. Eu am ales sa il ignor pe AlinB si sa il tratez cu indiferenta, dar m-au uimit comentariile voastre.
In primul rand, tu nu ai observat ca tocmai AlinB este primul care l-a facut pe @oaie_cugetatoare asa? In acest mesaj: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...2&postcount=75
In al doilea rand, tu (si Yasmina) nu ati observat ca tocmai acest user e cel care ii jigneste pe multi in acest fel, facandu-i bolnavi psihici, inclusiv femei? Si asta nu de ieri sau de azi, ci de mai multi ani. Nu am vazut sa-si ceara vreodata scuze, nici macar nu am vazut sa spuna vreodata ca ar fi gresit, in orice lucru pe care l-a facut. Din cauza mandriei uriase nu poate accepta sa fie contrazis sau ca se poate insela, iar din cauza caracterului sau josnic ii ataca si jigneste pe toti cei care nu sunt in acord cu ceea ce crede el. A ajuns sa se comporte asa tot timpul, atacandu-i si jignindu-i pe toti cei care nu-i accepta ideile, de multe ori eronate. In ultimul timp s-a aliat cu un user cu caracter asemanator (MihaiG, ca cine se asemana se aduna) si isi bat joc de alti oameni. Nu e vorba de a se comporta ca un crestin, dar nici om nu a invatat inca sa fie. Acest user fara rusine (si asta e un cuvant extrem de bland) nu doar ca ales sa ma atace si jigneasca in saptamana luminata, vazand ca nu mai are alte argumente, dar a ales sa ma si balacareasca si barfeasca impreuna cu alti useri, incurajandu-i si pe acestia sa faca la fel. Desi facuse asta si in urma cu un an si tot eu mi-am cerut iertare si am ales sa vorbesc normal cu el. Pe un alt forum, unde erau credinciosi normali, a fost blamat de cei de acolo in urma unei astfel de comportari, si nu incurajat si laudat. Pana la urma aceia au cerut sa fie dezabonati de pe forum, neacceptand astfel de comportamente agresive.
Parerea mea e ca ar trebui sa plece de pe forum pana invata sa se comporte cu oamenii si sa ii respecte (neuitandu-l si pe avocat, cu care s-a facut frate de cruce). Daca voua vi se pare ceva normal si chiar laudativ e doar o mare problema.