Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #22  
Vechi 03.01.2018, 00:05:59
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Tu ai abandonat un dosar dupa ce ai citit un document ce demonstra ca clientul nu e corect, dar tu nu ai simtit ca nu e corect, sau nu ai avut dovada ca sa renunti la caz. La fel si cu patronul de mai sus, te-a impresionat, dar ai fost pacalita pentru ca ai vrut sa fie altfel, iar acum nu-ti ramane decat sa crezi ca la mijloc e un blestem, asta ca sa nu te acuzi pe tine pentru cadere. Mi se pare ca tu te-ai maturizat acolo, in acel mediu "babilonian" si vrei sa crezi ca rautatea generala a oamenilor nu e covarsitoare; ba este.

P.P.S. Manager este oricine care-si administreaza singur domeniul sau de actiune; manager este si gradinarul.
Colegul a completat si a punctat 2 lucruri importante.

1. Tu ai tendinta de a EXPEDIA si arunca lucrurile extrem de rapid. Si cu siguranta ca faci asta ca tipar si in viata personala; de asta povestile tale se "suspenda" si dispar undeva; cumva ca dosarele.

2. Partea cu manageriatul eu am ridicat-o tocmai pentru ca am vazut ca expediezi lucrurile foarte la rece si chestia asta mi se pare ca este absolut incompatibila cu viata personala pentru ca multi uita sa fie oameni cand ajung acasa. Poate tu inchizi lucrurile fara sa iti dai seama.

Nu suntem aici sa te judecam si nici sa te acuzam, stii cum e, cand e vorba de un om care are probleme in viata, eu personal consider ca mai bine iti dai cu parerea poate chiar si prost de ar fi, insa ii mai dai optiuni, ii dai un alt punct de vedere, o alta optica celui din fata, poate isi aseaza el lucrurile mai bine (daca il duce capul si nu priveste cu rautate ce ii zici).. Decat sa taci si sa lasi omul in necaz mai bine zi si tu daca poti ceva, poate nu rezolvi dar poate ii dai optiuni si continua el mai departe.
Reply With Quote