Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #28  
Vechi 07.10.2021, 06:14:50
Rouxandra Rouxandra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.10.2021
Mesaje: 3
Implicit

Si mie mi s-a spus ca am farmece, facute fix pe iubire. Ok, fie, sa zicem ca mi-or fi facut daca e sa ma iau dupa istoricul meu amoros esuat :)) dar toante cum sunt astea cu vrajile, de regula fac ca sa nu se lege de ce aleg eu. Dar daca alege Dumnezeu pentru mine, despre ce mai vorbim? :) Gandeste-te numai la asta.

Si si cand ai alta problema, dilema, zici asa: Doamne, problema asta ma depasteste, te rog eu, ocupa-te Tu de ea. Doooamne, cutareasca a zis ca am farmece, cerceteaza, te rog ce se intampla, arata-mi cine ma ataca, arata-mi cum ies din asta. Atentie la vise si la propria intuitie, sau la oameni, stim deja ca Dumnezeu ne vorbeste si ne indruma si prin oameni.

El e cu noi, dar noi nu avem incredere ca ne poate "rezolva", pentru ca multi oameni dezamagesc cand ne punem increderea in ei si e firesc sa fim suspecti si fata de EL. Aceste cereri, rugaminti, formuleaza-le cum vrei tu, dar tine-le intre tine si EL, doar voi doi sa stiti de ele. Cerinta, direct! Doamne, scapa-ma, Doamne, da-mi, ca la un Parinte!

Dumnezeu stie toate tampeniile mele, toate gandurile, ingerasul meu cred ca isi pune mainile in cap cateodata. Aia e. Doamne, iar am fost prost, promit ca data viitoare o sa gresesc mai putin sau o sa vin cu o greseala noua:)).
Reply With Quote