View Single Post
  #63  
Vechi 06.05.2010, 18:52:05
casandrasa casandrasa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.07.2009
Mesaje: 100
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sunt curios, ce ai facut efectiv cu ei? Unde i-ai tinut? Cu ce i-ai hranit?
Cat te-a costat?
Au murit de batranete?



Si cum ramane cu cei care au trecut prin fata blocului tau si au fost atacati de caini, doar pentru ca erau necunoscuti si le-a fost incalcat teritoriu?


I-am dus la casa de la tara,si intr-adevar a fost un efort deoarece nu statea nimeni acolo.Ne duceam in fiecare zi sa le dam de mancare.Mi-am permis asta,deoarece aveam acel spatiu,si este aproape de Bucuresti.Imi pare rau ca sunt persoane care ar vrea sa faca acelasi lucru si nu au posibilitati.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i omoram.
Si nu m-a costat o avere.Ma duceam la un spital si luam de acolo resturile de mancare.Si de la o macelarie primeam resturi,oase.Sunt solutii.Doar sa le cautam daca vrem intradevar.Nu am saracit!
In ultimul timp s-a mutat cineva la tara si contribuiam in fiecare luna cu putini bani pentru a avea grija de caini.Nu costa foarte mult.Au murit de batranete,sau cum le-a fost soarta.Unul a fost otravit,pe altul l-a calcat masina.O catelusa a avut o tumoare,si am operat-o,si a mai trait un pic.Ceea ce incerc eu sa spun este ca nu trebuie sa-i omoram.Sa-i lasam sa traiasca cate zile or avea.Si-asa nu traiesc mult pe strazi.Ultimul a murit acum doua luni.Si am suferit ca pentru un membru al familiei.Era o catelusa care a stat o saptamana la mormantul mamei,fara sa manance, cand mama a murit.A suferit mai mult decat noi parca,deoarece nu s-a desprins de la mormant.

Nu zic ca oamenii care trec prin fata blocului nu sunt latrati,dar sunt oameni agresivi,beti,cainii simt.Nu ataca fara motiv.